Новини з 1996 року

На Полтавщині власникам «теплих кредитів» надаватимуть багаторівневе відшкодування позики

Андрій Михайленко 08 лютого 2017 10:25 1100 0

Ініціативи кременчужан беруть за приклад.

Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.

За два останні роки  мешканці Полтавщини взяли 5 658 так званих «теплих кредитів» на утеплення власних помешкань, заміну котлів та інші заходи енергоефективності. Нагадаємо, що йдеться про урядову програму енергоефективності, що передбачає часткове відшкодування залучених кредитних коштів для населення, ОСББ та ЖБК.

Позику в рамках програми видають два державні банки — Ощадбанк та Укргазбанк. Розмір відшкодування  вартості кредиту — від 20 до 40% , для отримувачів субсидії — до 70%.

Як зауважив начальник управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Едуард Рева, за час дії програми мешканці Полтавщини взяли кредитів на суму понад 86 мільйонів гривень. Торік — 46,1 млн гривень, які вклали в економіку через придбання енергоефективних матеріалів.

"Держава відшкодувала 26,2 млн гривень тіла кредиту, область — 800 тисяч. Ще 140 тисяч — з місцевих бюджетів Полтави, Кременчука, Чутового та Пирятина", — говорить Едуард Рева.

Найбільше кредитів взяли у Полтаві, Кременчуці, Лубенському і Решетилівському районах. Найменше — у Чорнухинському, Оржицькому та Козельщинському.

Окрім того, у 2016 році «теплим кредитом» скористалися 26 ОСББ та ЖБК. Кредит переважно брали на заходи, окупність яких становить від 2 до 3 років, — встановлення вікон, балконних дверей у місцях загального користування, придбання матеріалів та обладнання для термоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, придбання матеріалів для модернізації систем освітлення, закупівля теплових лічильників, обладнання індивідуальних теплових пунктів.

Як приклад, Едуард Рева навів ОСББ «Принцип» у Кременчуці, котре спочатку взяло кредит на утеплення частини будинку. Побачили ефект та економію енергоносіїв — і на сьогодні проводять  загальні збори, щоб утеплити увесь будинок, збудований ще у 1952 році.

До речі, окрім відшкодування з державного бюджету, відсоткову ставку кредиту на Полтавщині гасять і за рахунок обласного бюджету. Відповідне рішення було прийнято обласною радою  у жовтні 2015 року — затверджено програму підтримки ОСББ та ЖБК у Полтавській області.

Пізніше було затверджено зміни, розширено коло учасників (і перелік матеріалів та обладнання також), які могли взяти в кредит. Загалом обласний  бюджет взяв на себе відшкодування 10% кредитної ставки.

"Планувалася також співпраця з місцевими бюджетами, тобто на рівні районів мали затвердити аналогічні програми і виділяти кошти для відшкодування на рівні районних та місцевих бюджетів", — пояснює Едуард Рева.

Це дало б мешканцям області можливість отримати майже безвідсотковий кредит. Проте у більшості районів, на жаль, сподівалися, що такі програми спочатку приймуть міські, сільські та селищні ради. І як результат — таких програм одиниці: вони діють у Чутівському й Пирятинському районах. І в деяких сільських радах та містах.

Зокрема, такі програми було прийнято у Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях, Миргороді, Гадячі, Новоселівській та Гожулівській сільських радах Полтавського району. Проект Програми Новоселівської сільської ради навіть надали як зразок для розробки власних програм райдержадміністраціям та міськвиконкомам.

Едуард Рева зауважив, що великі кошти для фінансування таких програм не потрібні. Так, на сьогодні найбільше відшкодування передбачено у Полтаві — 148 тисяч гривень на рік. У районах ціна питання — 30 тисяч гривень з районного бюджету. 

Тож перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький дав доручення очільникам РДА подати на розгляд районних рад програми, запропонував їх прийняти на рівні міських рад, ОТГ, сільських і селищних рад, передбачивши на вибір погашення як тіла кредиту, так і відсоткової ставки.

Нагадаємо, у П'ятій лікарні впровадили заходи з енергозбереження.

Крім того, будівлю Полтавської облради тепломодернізують.

Також нещодавно стало відомо про те, що кременчужани в 2017 році можуть отримати безповоротну "теплу підтримку" з Держбюджету.

 

 

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 509 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 986 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3496 0