Новини з 1996 року

На Полтавщині, в природному парку “Нижньосульський”, виявили рідкісного птаха

Валерія Макряшина 15 серпня 2019 15:30 230 0

Поблизу села Строкачі, на Худоліївській ділянці Національного природного парку “Нижньосульський”, що в Семенівському районі, місцеві мешканці помітили рідкісних птахів – лелек чорних, повідомляють "Семенівські вісті”.

Під час обстеження ділянки між с. Худоліївка та озером Кругляк виявили близько 35 цих надзвичайно рідкісних птахів, що є унікальним явищем: 

“За всі роки спостережень на території НПП «Нижньосульський» лелеки чорні траплялись переважно в кінці серпня невеликими групами від 3 до 5 особин і не кожного року. Обстеження ділянок луків, на яких жили лелеки чорні, показало, що, вірогідно, їхньою їжею тут є прямокрилі — саранові та коники, найбільш представлені в лучних біотопах на даний час”. 

Також поблизу урочища Козаче, на засоленій луці, науковцям трапився дорослий самець польового луня, який полював на дрібних тварин, можливо, комах.

Цей факт є доволі цікавим, оскільки, по-перше, польовий лунь занесений до Червоної книги України, а по-друге, влітку на території НПП “Нижньосульський” трапляється надзвичайно рідко.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 372 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 722 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 564 0