Новини з 1996 року

На Полтавщині понад 200 осіб захворіли на хворобу Лайма

Валерія Макряшина 07 травня 2018 16:25 4090 0

У Полтавській області зберігається тенденція до подальшого зростання рівня захворюваності на хворобу Лайма.

Як повідомили в обласному управлінні Держспоживслужби, за 2017 рік в області було зареєстровано 213 випадків захворювання, з них 40 випадків - серед дітей у віці до 17 років. Більшість випадків пов'язані з інфікуванням у лісопарках населених пунктів.

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, лайм-бореліоз) - інфекційне природно-осередкове захворювання, збудником якого є мікроорганізми роду борелії, які передаються при укусах іксодових кліщів, вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру. Зараження людей відбувається при укусах хворих кліщів під час відпочинку в паркових зонах і скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, при відвідуванні лісу й роботі на дачних ділянках. Зараження бореліями також можливе при вживанні сирого козячого молока та інших молочних продуктів без термічної обробки; при втиранні в шкіру розчавленого кліща.

Від хворої людини до здорової збудник не передається, за винятком трансплацентарної передачі борелій - від хворої вагітної до плоду.

Плануючи відпочинок у лісі або парковій зоні, необхідно дотримуватися заходів індивідуального захисту.

Слід пам'ятати, що найчастіше кліщі прикріплюються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів або коли сидить на траві. Кліщі присмоктуються до тіла людей не лише під час перебування на природі, а й через деякий час після відвідування зеленої зони, залишившись на одязі, речах. Крім того, вони можуть потрапити в житло людини з букетами квітів, собаками та іншими тваринами.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1004 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2004 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2620 0