Новини з 1996 року

На Полтавщині помер чоловік, хворий на правець

Едера Бедьо 05 липня 2016 15:00 615 0

У Полтавській області зареєстрований випадок правцю, який закінчився смертю хворого. Про це повідомили у прес-службі міської ради Кременчука.

Захворювання виникло у Великобагачанському районі в дорослого, який отримав травму цвяхом. За медичною допомогою до виникнення симптомів правцю хворий не звертався.

Довідка. Правець — одна із найтяжчих інфекційних хвороб. Захворювання характеризується ураженням нервової системи з розвитком судом скелетної мускулатури, які призводять до асфіксії та смерті.
Важливою властивістю збудника є здатність до спороутворення, розмноження без доступу повітря та створення  токсину. Спори надзвичайно стійкі до дії фізичних і хімічних чинників довкілля. У ґрунті, висушених випорожненнях, на предметах, захищених від сонячних променів, вони залишаються життєздатними навіть десятки років. В умовах відсутності повітря, при температурі 37 °С і достатній вологості спори проростають у вегетативну форму. Вона малостійка в довкіллі, але продукує токсин, який є однією з найсильніших біологічних отрут і за силою дії поступається лише ботулінічному токсину.

Джерело збудника правцю — травоїдні тварини і гризуни. Правцева паличка є в кишках багатьох видів тварин (коні, корови, вівці, кози, свині, миші, щури тощо), можливо і  у людини як у вигляді спор, так і у вегетативній формі, що продукує токсин. Травні ферменти не руйнують токсин, однак він, на щастя, не всмоктується слизовою оболонкою травного каналу. З випорожненнями правцеві палички потрапляють у довкілля і, перетворюючись у спори, довго зберігаються. Зараження людини здійснюється при  пораненнях, опіках, відмороженнях. Факторами передачі можуть бути будь-які забруднені мікробом предмети, що спричинили травму. Здебільшого хвороба виникає після травм із забрудненням рани грунтом. Безпосередньо від хворої людини або тварини правець не передається. Правець – це та хвороба, якої можна уникнути, проводячи профілактичні щеплення, які створюють в організмі людини  штучний імунітет.

 

 

Теги: Життя КременчукаМедицина Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 2851 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 98 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 280 0