Новини з 1996 року

На Полтавщині почали відловлювати свиней, які бігали селом і виїдали все з городів. ВІДЕО

Іона Харченко 17 вересня 2019 11:10 407 0

На Полтавщині почали відлов свиней, які з літа бігали та нищили городи селян. Господар свою худобу ловити відмовився. Самовільно люди не могли це зробити, бо поза законом. Саме тому найняли професійного ловця тварин, ідеться в сюжеті ТСН.

Свині бігали селом Кізлівка три місяці – хтось випустив їх із сараю. На волі тварини бігали городами, де виїдали все вщент. За законом людям заборонено займатися відловом тварин. Саме тому довелося збирати на засідання райраду, свиней визнати безпритульними й шукати професійних ловців. На це виконком селищної ради виділив 50 тисяч.

Фахівців із відлову знайшли за сто кілометрів, уклали з ними договір. Ловці кажуть, що працювали лише з собаками, тому від допомоги місцевих не відмовилися. На першому полюванні вдалося спіймати близько півсотні свиней. Ловці залишаються в Кізлівці, бо мають спіймати решту.

Тих, кого ловлять, заганяють у старий сарай. Тут досі перебувають ті свині, яким втекти не вдалося. Вони живуть у фекаліях і всі разом: великі, малі, свиноматки й некастровані кнури. Тож постійно паруються та народжуються. Під час пологів кнури поїдають поросят.

Власника свиней за утримання тварин у таких умовах так ніхто й не покарав. Після втечі з сараю збирати їх він відмовився. На його захист став лише один сусід.

Після полювання ветеринари наполягають, що свиней треба перевести в новий сарай, який розташований за двісті метрів. Там на них чекає карантин упродовж двох місяців, ветеринарна перевірка, чіпування та розселення. Здорових свиней після того продадуть.

Саме з цих грошей планують відшкодувати збитки селянам. За літо свині з'їли в них увесь урожай. Деякі постраждалі готові взяти не коштами, а натурою.

Читайте також: На Полтавщині невловимі свині бігають селом і виїдають усе з городів. ВІДЕО

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1265 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1928 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2465 0