Новини з 1996 року

На Полтавщині планують запровадити двоставковий тариф на тепло

Альбіна Козлова 02 жовтня 2018 11:40 749 0

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, пропонує запровадити двоставковий тариф на теплову енергію.

Як стало відомо, Полтавська обласна рада також винесе питання про запровадження двоставкового тарифу на розгляд на найближчій сесії. 

"Двоставковий тариф - це коли частина енергетичних витрат виражається в умовно змінній частині, залежно від того, скільки (теплової енергії - ред.) споживає споживач. Умовно постійні витрати, які не залежать від споживання, - заробітна плата, ремонти, обслуговування - розподіляються рівними частинами протягом усього року", - зазначив член НКРЕКП Євген Магльований.

Крім того, на думку Євгена Магльованого, запровадження двоставкового тарифу дозволить зменшити фінансове навантаження на споживачів та зробити роботу підприємств більш прогнозованою.

Оскільки витрати на паливо та газ сягають 85% у структурі тарифу, то задля захищеності підприємств від збитків у разі скорочення обсягів реалізації теплової енергії Національна комісія вважає за необхідне впровадити систему оплати за послуги з теплопостачання на базі двоставкового тарифу.

"Проблемою для підприємств стає постійне скорочення обсягів споживання, адже споживачі утеплюються і всіляко намагаються скоротити вартість теплопостачання. За рахунок цього процесу умовно постійні витрати підприємств зростають. Важливо їх збалансувати і не призвести до значного підвищення тарифів", - повідомив Євген Магльований.

Варто наголосити, що загальний розмір тарифу не змінюється, а зазнає змін лише сама система нарахувань. Загальна сума, яку спалачує споживач протягом 12 місяців, залишається такою, як і при одноставковому тарифі за 6 місяців.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Освідчення в коханні у віршах: кременчуцька поетеса вперше презентувала свою книгу. ФОТОрепортаж 77 0
Жарти, сміх та купа незрозумілих термінів: кременчужан зацікавили книгою-головоломкою. ФОТОрепортаж 208 0
Всесвітній день читання вголос у бібліотеці: як кременчужани розвивали ораторську майстерність. ФОТО 343 0