Новини з 1996 року

На Полтавщині планують оздоровити більше тисячі учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Валерія Макряшина 24 вересня 2018 15:28 477 0

Пільгове право на санаторно-курортне лікування в поточному році отримають 1 289 учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

За рахунок коштів державного бюджету (4,0 млн грн), обласного (1,4 млн грн) та бюджетів районних, міських, сільських, селищних рад (0,6 млн грн) санаторно-курортним лікуванням передбачено забезпечити 873 особи з числа громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

За самостійним вибором компенсацію, замість санаторно-курортного лікування, отримали 416 осіб, повідомила директор Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації Людмила Корнієнко.

У поточному році громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, для оздоровлення обрали 32 санаторно-курортні заклади. На даний час оздоровилися 533 особи.

З метою забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, яким встановлено 1 групу інвалідності, пов’язану з наслідками Чорнобильської катастрофи, та які потребують супроводження до санаторного закладу, з 2017 року запроваджено виплату з обласного бюджету матеріальної допомоги на придбання путівки особі, що супроводжує пільговика, в сумі 5 тис. грн. У поточному році таку допомогу отримали 9 осіб.

Запроваджений з 2018 року в рамках обласної Комплексної програми соціального захисту й соціального забезпечення населення області новий напрямок, який передбачає виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в санаторно-курортних закладах, розташованих на території Полтавської області, в сумі фактично здійсненої доплати за оздоровчі послуги, але не більше 2 тис. грн, розширив можливості вибору пільговиками для оздоровлення місцеві санаторії. На даний час таку допомогу отримали 65 осіб.

Одночасно з проведенням оздоровчої кампанії 2018 року органами соціального захисту населення області проводиться прийом заяв для взяття на облік на забезпечення санаторно–курортним лікуванням чи (за вибором пільговика) на виплату компенсації замість путівки у 2019 році. Інформація про кількість громадян, яких взято на облік на забезпечення санаторно–курортним лікуванням чи на виплату компенсації замість путівки в наступному році, формується органами соціального захисту населення до 15 жовтня поточного року.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 368 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1107 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 811 0