Новини з 1996 року

На Полтавщині невловимі свині бігають селом і виїдають усе з городів. ВІДЕО

Іона Харченко 22 серпня 2019 17:30 408 0

На Полтавщині, в селищі Кізлівка, близько сотні тварин втекли з приміщення, де їх утримували. Вже місяць вони бігають на волі й ночами виїдають усе на городах. Селяни безсилі, бо ловити чи відстрілювати чужих свиней заборонено законом. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Свині жили в сараї, поки хтось не відчинив двері й вони розбіглися. Зараз у приміщенні залишилося близько 20 тварин, 100 – бігають у селі.

На волі свині здичавіли. Люди скаржаться, що через них їм скоро самим нічого буде їсти: тварини поїли кавуни, гарбузи, кукурудзу й іншу городину. На водонапірній вежі вони п'ють воду та купаються.

За словами селян, власник тварин посварився з власником приміщення, де утримували свиней. Саме останній, бідкаються люди, і випустив тварин на волю.

Власник сараю Олексій Борсук показав скарги на власника свиней Юрія Зуба. Каже, в його хліві той утримував тварин у неналежних умовах. Олексій оформив усі документи на право власності на сарай і вимагав, щоб Юрій уклав із ним угоду про оренду. Після цього кабанчики опинилися на волі. Ловити їх господар відмовляється.

Староста села звернувся до поліції та держспоживслужби. Поліція попередила, що свині – це чужа власність і якщо селяни самі їх намагатимуться відловлювати, то проти них відкриють кримінальні провадження.

Вони рекомендують створити комунальне підприємство з відлову цих тварин. Але на це грошей немає. Староста каже: простіше, щоб власник таки відгукнувся і дав згоду. Його не можуть знайти, хоча він живе в сусідньому селі й часто навідується в Кізлівку.

У Держспоживслужбі кажуть, що один із їхніх співробітників випадково зустрів власника свиней у селі, і він заявив, як він позбирає їх, якщо власник не віддасть приміщення. Крім того, він написав заяви на селян, нібито вони крадуть у нього скотину. Обласна держспоживслужба подала позов до суду, щоб позбавити фермера права проводити сільськогосподарську діяльність. Та на відлов свиней рішення все одно не вплине.

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 82 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 252 0
Саксофон та мінівчені і мудреці: у Кременчуці пройшла виставка скульптора Олексія Леонова. ФОТОрепортаж 160 0