Новини з 1996 року

На Полтавщині лікарі врятували жінку з важкою формою коронавірусу після сатурації 37%

Валерія Макряшина 16 січня 2021 15:45 421 0

Пацієнтка Новосанжарської центральної районної лікарні 65-річна жителька села Писарівка, що на Полтавщині, Ніна Дунда перенесла важку форму коронавірусної інфекції та вижила після сатурації 37%.

На лікарняному ліжку пенсіонерка провела більш ніж два місяці, медики з інших відділень приходили подивитися на неї, як на справжнє диво. За словами головної лікарки Ольги Гирі, порятунок цієї пацієнтки – справжній успіх усього колективу.

 

 Нина Николаевна Дунда

 

"Бригада екстреної медичної допомоги доправила її до нас у важкому стані, з сильною задишкою. Обстеження на цифровому рентгенапараті показало, що в жінки розвинулася двобічна пневмонія, яка вразила значну площу легень", – розповіла пані Ольга.

Аналіз підтвердив коронавірус. Хворобу ускладнили супутні захворювання – гіпертонія, ішемічна хвороба серця й надмірна вага.

 


Сатурація – показник насичення крові киснем. Низькою та небезпечною для життя вважається сатурація 90%, за показника 80% пацієнт може померти.


 

У Ніни Дунди він був критичним: 64% при нормі 95–100%. Навіть на апараті штучної вентиляції легень сатурація опустилася до 37%.

Медики відразу призначили жінці лікування відповідно до протоколу, рекомендованого Міністерством охорони здоров'я. Про це розповіла кардіологиня лікарні Віта Севериненко.

Серед такого - детоксикаційні крапельниці, антибіотики, жарознижувальні та відхаркувальні препарати і також додатково – ліки для підтримки серцевої діяльності.

"Але ліками номер один у таких важких випадках є медичний кисень", – уточнила лікарка. 

Тиждень жінка перебувала в кисневій масці. За словами Севериненко, медики завжди відтягують під'єднання пацієнтів до апарата штучного дихання.

"Перші три дні хворий дихає через трубку, вставлену в рот, що викликає неприємні відчуття. Люди по-різному це переносять, деяким, щоб їх заспокоїти, доводиться колоти седативні препарати. Але Ніна Миколаївна майже весь час перебувала при свідомості та трималася молодцем, чітко виконуючи команди лікарів", – пояснила вона.

Сама пацієнтка згадує, що це було непросто: "Я гладила трубку і просила апарат: "Рідненький, допоможи мені!"

 


Через три доби, якщо стан пацієнта не покращується, йому роблять трахеотомію, щоб апарат сам нагнітав кисень у легені, розповіли лікарі.


 

На добу Ніні Дунді потрібно було 3–4 балони кисню, на ШВЛ вона перебувала три тижні. Після цього відбулося диво – фіброз легенів почав розсмоктуватися. Найстрашніше літній жінці було розлучатися з ШВЛ.

"Коли лікарі сказали: "Тепер будете дихати, як всі люди", я аж злякалася. Здавалося, що зовсім забула, як це – вдихати та видихати повітря. Потім сама собі дивувалася, що виходить", – уточнила вона.

За час хвороби жінка втратила близько 15 кілограмів ваги: три тижні, поки вона була під кисневою маскою, її годували через зонд.

"Коли на тобі киснева маска, неможливо розмовляти. Про свої почуття та бажання писала в записках. Переважно дякувала лікарям, медсестричкам, санітаркам", – розповіла пані Ніна, яка вважає, що здолати хворобу їй допомогли також рідні: четверо дітей і вісім онуків.

 

 

За інформацією видання  "Факти".

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2474 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2499 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3737 0