Новини з 1996 року

На Полтавщині горять ліси. Про наслідки людської недбалості. ФОТО

Валерія Макряшина 25 квітня 2018 15:15 359 0

З початку року в природних екосистемах Полтавщини виникло 112 пожеж, з них 2 – у лісах.

Сьогодні, 25 квітня, в приміщенні Головного управління держслужби надзвичайних ситуацій у Полтавській області відбувся брифінг на тему пожеж в екосистемах.

Лише з початку року в природник екосистемах Полтавщини виникло 112 пожеж, з них 2 – у лісах. 

"Після значного потепління до оперативно-рятувальних підрозділів почали надходити численні повідомлення про пожежі в природних екосистемах та житловому секторі. Головна причина пожеж залишається незмінною – людський фактор, зокрема, випалювання пасовищ, спалювання сухої рослинності на присадибних ділянках, а також необережне поводження з вогнем під час перебування на відпочинку", - повідомив головний рятувальник області Володимир Салогуб.

Рятувальники також зазначають, аби уникнути пожеж у приватних домоволодіннях, потрібно знищувати залишки рослинності восени.

Щодо відкритих територій, то за них мають відповідати орендатори протягом усього року.

Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість пожеж зменшилася на 46%.

Проте цим показникам не треба радіти, говорить Олег Парфеня, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства: 

"Зменшення пожеж пов’язано із затяжною весною. Це зумовлено лише погодними умовами. Нам би хотілося наголосити, щоб люди дбайливо й обережно ставилися до природи. Лісівники забороняють відвідувати ліс під час пожежонебезпечних періодів".

Коли рятувальники оголошують найвищий клас пожежонебезпеки, то вводять обмеження на доступ до лісових хвойних масивів. Категорично заборонено розводити багаття, кидати недопалки чи бавитися з вогнем у лісопаркових масивах, біля торфовищ. Порушників цієї заборони чекає адміністративна відповідальність.

Мінімальний штраф – 85 гривень, але якщо буде встановлений і доведений факт знищення лісового масиву, то порушник має відшкодувати всі завдані збитки.

Минулого року були ті, кого оштрафували, цього року ще жодної протоколу не було виписано. Лісівники говорять, що завжди намагаються порозумітися з відпочивальниками. Якщо ті реагують на їхні зауваження, то їх не штрафують.

Що ж до кримінальної відповідальності за знищення лісів, то встановити особу, з чиєї вини сталася пожежа, а головне - довести її вину дуже складно, зазначає Сергій Гавловський, заступник начальника відділу дільничих офіцерів поліції.

За дотриманням правил під час пожежонебезпечного періоду стежать не лише лісівники, а й рятувальники та поліція. Розроблений спільний алгоритм дій трьох служб, який покликаний попереджати та оперативно реагувати.

На щастя, з початку року нещасних випадків через спалювання сміття чи сухої трави в області не було, на відміну від минулого. Рятувальники пригадують, що неодноразово знаходили тіла на місці пожеж на відкритих територіях. Також був випадок, коли пенсіонерка впала у вогнище, яке сама й розпалила, щоб знищити сміття.

Пожежі в лісах та на відкритій території, крім того, що є шкідливими та нищівними, особливо небезпечні для дрібних тварин та птахів.

Так нещодавно рятувальники врятували двох зайченят під час пожежі, яка сталася вночі з 22 на 23 квітня у лісовому масиві поблизу селища Головач Полтавського району. Загорілася підстилка. Вогонь швидко розповсюдився на площу близько 0,4 гектара. 

Тваринок рятувальники забрали. Зайчиху так і не знайшли. Малих передали лісівникам, які згодом знову відпустять зайців у ліс.

 

 

 

У статті використані матеріали із сайту kolo.poltava.ua

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись