Новини з 1996 року

На Полтавщині достатня кількість вакцини проти кору - вистачить і дорослим, і дітям

Валерія Макряшина 24 квітня 2018 18:04 466 0

Станом на сьогодні на Полтавщині, як і на території всієї країни, спостерігається спалах захворювання на кір.

Як запевнив директор обласного департаменту охорони здоров’я, полтавцям не варто хвилювати – вакцини вистачить і дорослим, і дітям.

На території Полтавської області ситуація із захворюванням на кір загострена.

Щотижня медики реєструють близько 20 нових випадків. З початку року було зафіксовано 211 випадків. Переважно хворіють дорослі – 149 осіб, усі інші – діти (близько 60).

Загалом, зростання захворюваності на кір спостерігається у Миргородському, Великобагачанському районі, а також по місту Горішні Плавні.

«Наразі в області є близько 5 тисяч доз вакцини проти кору. Днями в Україну поставили 800 тисяч доз, найближчим часом буде проводитися розподіл по регіонах. Ми просили в область направити до 10 тисяч доз, якими ми зможемо закрити проблему. Також наразі близько 200 доз наявні в аптеках і полтавці зможуть придбати та вакцинуватися (для дітей щеплення безкоштовне - ред.)», – зазначив директор обласного ДОЗ Віктор Лисак.

За словами Віктора Лисака, на закупівлю вакцини області виділили близько 20 мільйонів грн, але на сьогодні питання не в коштах. Головне, що вакцина є в достатній кількості й усі, хто потребує, матимуть змогу зробити щеплення.

«Вперше за останні два роки в Україні та на Полтавщині усіх вакцин достатньо. Лише брак вакцини проти гемофільної інфекції. Усіх інших – проти дифтерії, кашлюку, правцю, кору, поліомієліту, гепатиту В – вистачає на всіх і робота йде», – додає Світлана Писаренко, експерт ДОЗ за напрямом педіатрія.

Медики наголошують на важливості щеплень, адже профілактика вакцинокерованих інфекцій – лише вакцинація. Оскільки не можна нічим іншим попередити інфекційні захворювання.

Як зазначає Світлана Писаренко, останнім часом дорослі почали прихильніше ставитися до вакцинації. Адже спалах кору показав, що вакцинація є єдиним захистом від інфекцій.

«Наприклад, протягом минулого року проти дифтерії та правцю прищепили близько 13%. А станом на сьогодні, за перший квартал 2018 року, вже досягли показника 25% щеплення дорослих», – пояснює Світлана Писаренко.

 

 

За інформацією zmist.pl.ua

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 963 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1963 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2577 0