Новини з 1996 року

На Набережну не вийти. Про депутата Піддубну, кременчуцьку екологічну катастрофу і Світловодську ГЕС

Олександр Курилов 16 липня 2018 09:09 1154 0

У Кременчуці – нова екологічна біда, яка взялася за добивання й так нульової привабливості нашого міста.

І якщо раніше така біда наступала на місто з Півночі – з боку Північного промислового вузла, то тепер вона йде з Півдня – з Дніпра, який позеленів, покрився ряскою й сьогодні нічим не відрізняється від болота, на яке перетворилася річка Сухий Кагамлик у районі педагогічного коледжу та офісу комунальної служби охорони.

А про те, що ситуація критична, – на своїй сторінці в соціальних мережах повідомляє депутат міськради Оксана Піддубна. Їй, аби зайти в зелену воду Дніпра, довелося спочатку за двісті метрів від набережної одягти на себе спеціальну маску, що мала врятувати від жахливого смороду.

Про свій похід до води депутат розповіла на сторінці у Фейсбуку https://www.facebook.com/piddubna/posts/1800871273328417?comment_id=1801347973280747&reply_comment_id=1801450576603820&notif_id=1531681732671788&notif_t=mentions_comment  

Висновок, оприлюднений депутатом Піддубною як представником комісії з екології, такий.

Перший – нардеп Шаповалов, який обіцяв рятувати Дніпро, тобто ініціювати спеціальні закони, за чотири роки свого сидіння в парламенті нічого не зробив.

Інше, що каже депутат, – потрібно провести засідання комісії й почути відповіді на запитання про заходи від представника відділу екологічної безпеки міськвиконкому.

Зі свого боку УЖКГ міськвиконкому відреагувало на те, що відбувається.

Зокрема, вздовж міського пляжу  комунальники запустили спеціальну амфібію, якою косять водорості. Й так само кременчуцькі активісти вийшли в Дніпро з граблями в район набережної, біля бару «Барбарис», що належить нашим чиновникам. І в цьому випадку теж вдалося витягти водорості.

Гірше, що вода в Дніпрі якось не відреагувала на кременчуцькі заходи, натомість сморід став ще більшим.

Далі б можна було говорити про спеціальні заходи з цього приводу, які можуть втілити в життя кременчуцькі депутати. Та коло їхньої діяльності в цьому випадку обмежене. Й тут кременчуцькі обранці можуть висловити лише стурбованість.

Втім вихід, хоч б тимчасовий, у цій справі є – Дніпро зеленіє влітку не вперше.

Однак раніше такі питання вирішувалися досить просто – у 2010-му тодішні градоначальники просто телефонували на Кременчуцьку ГЕС з проханням відкрити хоча б одну з турбін і трішки прогнати воду по лівому берегу.

З такими самими проханнями в минулому чиновники зверталися й в Укргідроенерго, якому підпорядковується керівництво Кременчуцької ГЕС.

А далі в репортера немає відповіді на питання, чому цього ніхто не робить сьогодні?

І мова тут про прогноз погоди, про те, що в усій Україні обіцяють дощ і якщо енергетики на Кременчуцькій гідроелектростанції відкриють спуск води, хоча б частковий, то рівень Кременчуцького водосховища не зменшиться.

Єдина відповідь, чому цього ніхто не робить: певно, в Кременчуцькому міськвиконкомі знову йде якась своя боротьба і наші чиновники  щось не поділили зі світловодськими енергетиками, як до цього не поділили теж щось своє з представниками Горішніх Плавнів?

А можливо, просто ніхто не знає номерів телефонів, за якими було б варто зателефонувати.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Виставка Кременчуцької міської художньої школи: дивовижний творчий світ дітей. ФОТО 153 0
Чи щасливе число 13, розповіли учасниці гурту «НеАнгели» в Кременчуці. ФОТО 146 0
У Кременчуцькій бібліотеці відбулася презентація нового роману братів Капранових. ФОТО 155 0