На чемпіонаті України з легкої атлетики серед паралімпійців у кременчужан – медалі і багато рекордів. Фото

Олександр Курилов 06 червня 2017 09:35 468 0

З 2 по 4 червня 2017 року у м. Кропивницькому на стадіоні «Зірка» проходив чемпіонат України з легкої атлетики серед спортсменів-паралімпійців, у якому взяли участь більше 200 легкоатлетів з 23 областей України.  До складу збірної команди Полтавської області було включено 6 спортсменів із нашого міста.

Запеклою була боротьба у штовханні ядра( змагальний класі F-12), де знову майстру спорту України міжнародного класу Андрію Голівцю (тренери - ЗТУ Віктор Лис та МСУ Дмитро Панчелін)  протистояв колишній наш земляк, а нині черкащанин Роман Данилюк, чемпіон світу 2015 року та бронзовий призер Паралімпійських Ігор у Ріо-де-Жанейро.

Цього разу, незважаючи на травму, Андрій святкував перемогу і знову став найсильнішим в Україні з результатом 14,98 м, у Романа Данилюка - 14,72м. Але, за словами головного тренера національної збірної команди України Андрія Фатеєва, до Лондона в липні на чемпіонат світу їде все ж таки Роман, який нещодавно в Парижі на черговому етапі IPC Athletics Grand Prix  (офіційних міжнародних  змаганнях з легкої атлетики) показав результат 15,70 м.

У штовханні ядра (змагальний клас F-13) першорозрядник Віктор Рудаков (наставник - МСУ Дмитро Панчелін)  отримав срібну медаль, випередивши полтавчанина Володимира Пономаренка.

У штовханні ядра (змагальний клас F-20) 17-тирічний випускник ВПУ №7, КМСУ Олександр Яровий (наставник - ЗТУ Юрій Щипець) став срібним призером, офіційно  виконавши з великим запасом норматив майстра спорту України, попереду нього тільки цьогорічний чемпіон світу за версією ІNAS Максим Коваль із Черкащини.

У цьому ж виді програми ( змагальний клас F-20) серед жінок першорозрядниця Тетяна Білик, підопічна тренера-викладача Кременчуцької філії «Інваспорту» Ірини Зикової, завоювала бронзову медаль. При цьому вона встановила новий рекорд Полтавської області.

Інший вихованець Ірини Зикової, майстер спорту України Владислав Косюк у змагальних  класах F,Т-35 став чемпіоном України зі стрибків у довжину з результатом світового рівня. Але, на жаль, цього виду програми в його змагальному класі на чемпіонаті Світу немає. Також у нього дві срібні медалі в бігу на дистанціях 100 та 200 м.

Найбільш вдало з кременчужан виступила на чемпіонаті лідер Полтавської збірної – МСУМК Наталія Кобзар, підопічна Ірини Зикової та Ганни Печко. Вона  стала чемпіонкою України у змагальному класі Т-37 з новим рекордом України -13.46 сек у бігу на 100 м, а також повторила свій успіх у повній мірі і в бігу на 200 м (28,03 сек- новий рекорд України). Наталія єдина буде представляти Полтавщину та Кременчук на чемпіонаті світу в Лондоні.

Таким чином кременчужани завоювали в Кропивницькому 4 золотих, 4 срібних та 1 бронзову медаль. Усього збірна Полтавської області має на цих змаганнях у своїй скарбничці 18 медалей – 7 золотих, 6 срібних та 5 бронзових.  Більша частина цього доробку за кременчужанами.

За інформацією Валерія Лекумовича, провідного фахівця Кременчуцької філіі «Інваспорту»