Новини з 1996 року

На 30 випадків ротавірусної інфекції в рік Малецький витягує з бюджету локомотив з 6 млн грн

Марина Баніт 30 травня 2018 18:00 1088 0

Кременчуцьким школярам ставили діагноз ротавірусна інфекція, пояснюючи масову госпіталізацію дітей 6 школи. А тепер виявляється, що лабораторні дослідження це не підтвердили. Більш того, депутат міської ради з причини нібито спалаху епідемії інфекції ініціювала програму боротьби з цим лихом - виділення коштів на вакцинацію за кошти бюджету. Ціна питання - 6000 000 гривень.

Але Тетяна Сідерка під час виступу на сесії міської ради заявила:

- Особисто я не проти щеплень взагалі. Хто бажає - має повне право. Але мені не зрозуміло обгрунтування.

Не визначено математичні дані. Не розраховано, скільки коштує ампула і на скільки її вистачає.

При цьому виявляється, що при діагностуванні цієї інфекції виникає багато проблем. Так, у 6 школі було поставлено діагноз "ротавірусна інфекція". Але коли були отримані лабораторні дослідження - всі вони показали негативний результат. Тобто лабораторні дослідження підтвердили відсутність ротавірусної інфекції, нам стверджували протилежне.

Якщо ми не знаємо, від чого ці спалахи, чи дійсно вони є? Щоб не вийшло так, що нашкодимо. Бо благими намірами вимощена дорога в пекло. Тобто я спочатку пропоную з'ясувати дослідницьку позицію. Тобто чи є в нас дійсно лабораторно підтверджена інфекція.

Але вакцинація проти ротавірусної інфекції відбувається від 0 до 6 місяців. У цей час роблять і всі обов'язкові щеплення. Ми з вами не знаємо, скільки дійсно батьків погодяться на вакцинацію. Зараз закупимо цю вакцину, а половина батьків відмовляться... Що робити потім? А в програмі навіть не вказано термін придатності вакцини.

Пані Сідерка запропонувала альтернативу - скористатися вакцинацією через систему "Доступні ліки".

- Це дозволить відшкодовувати вартість вакцини тим батькам, які захочуть зробити щеплення. Але не використовуючи 6000 000 гривень, коли навіть невідомо, будуть вони використані чи ні.

Сідерка просили зняти на доопрацювання проект рішення.

Як відомо, дана вакцинація не є вимогою МОЗУ.

Натомість Малецький звернувся до Сідерки з проханням:

- Давайте не будемо зупиняти локомотив прогресу!

Дехто з депутатів закликав, щоб Кременчук обігнав Україну і за прикладом деяких країн боровся з ротавірусною інфекцією.

Зінаїда Проценко заявила, що в групі мам дітей-двійняшок, де вона стоїть, 9 з 10 дітей хворіли на інфекцію.

Варто пояснити, що міський голова, мабуть, боїться не за локомотив прогресу, а за локомотив з мільйонами гривень, які принесе ця програма, побудована на порахованих на око кількості захворілих двійнят депутаткою Проценко. Сама ж пані Зінаїда разом з її чоловіком Русланом Проценком не так давно отримали квартиру в новобудові на пільгових умовах, коли отримати житло вони не мали б права. Тож недарма так дбає чи то за дітей, чи то за 6 мільйонів гривень.

Депутат-медик Олександр Коркішко пояснив, що, дійсно, обгрунтування проекту зліплено як попало депутатами, навіть без участі фахівців.

- Я розумію молоду маму, але треба подивитися на причини, вартість, лікування. Також я спілкувався з педіатрами, вони не можуть стверджувати, що вакцинація гарантуватиме відсутність лікування.

Відкидати програму не можна, але її треба доопрацювати, - пояснив Коркішко.

Оксана Піддубна також прокоментувала:

- Ми просили проаналізувати на комісії статистику того, скільки батьків бажають вакцинувати дітей. Її не надали. Натомість є статистика захворювань: 2012 рік - 14 випадків,  2013 рік -  0, 2014 - 6, 2015 - 16, 2016 - 11, 2017 - 17, 2018 - 32 випадки. І такі кошти треба виділяти на таку кількість випадків? А батьки вже взагалі виступають проти вакцинації! Щоб не було зворотного ефекту!

Дмитро Петращук пояснив, що багато обов'язкових вакцин відсутні в Україні, але фінансування є. Натомість проти ротавірусної інфекції - два види вакцини. Вони відрізняються вартістю.

Міський голова Віталій Малецький поспішив припинити обговорення цього питання, мабуть, розуміючи, що більшість депутатів зацікавлені у виділенні 6000000 гривень на необгрунтований проект.

Отже 11 депутатів проголосували за зняття проекту на доопрацювання, але цього не вистачило.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись