Новини з 1996 року

Ні закриттю стоматполіклінік: мітинг проти геноцидного рішення мера Малецького. ФОТО

Валерія Макряшина 08 жовтня 2018 17:02 3908 0

Вигуки "Ганьба!" не стихали сьогодні, 8 жовтня, у великому залі Кременчуцької міської ради.

За якихось 20 хвилин під стінами міськради зібралося близько сотні кременчужан, які провели акцію протесту, що стосувалася нещодавнього й досить неочікуваного рішення чиновників про закриття чи, як кажуть у мерії, реорганізацію двох комунальних стоматологічних поліклінік, одна з яких розташована в районі міської набережної, інша - на Молодіжному. 

Більшість з присутніх мітингувальників  - це пацієнти цих стоматологічних поліклінік, медичні сестри та самі стоматологи. Останні ось-ось ризикують опинитися без роботи, бо підпадають під скорочення. На плакатах, які тримають обурені кременчужани,  —  гучні вислови в бік мера та його команди. Є плакати й адресовані народному депутатові Юрію Шаповалову, який, на думку громади, тільки посприяв цьому закриттю, бо вже, можливо, поклав око на ці два приміщення. 

 

 

Депутат міської ради Оксана Піддубна, яка є однією з організаторок акції протесту, зазначила, що днями, перевіривши ці дві поліклініки, вона побачила черги, тобто люди до стоматологів звертаються й коридори не порожні. Також депутатка додала, що наразі триває збір підписів громадян проти закриття комунальних стоматполіклінік - на даний час підписів уже більше 500. 

"Я вважаю, що це геноцидне рішення. Більш того, останнім часом наша міська влада, на жаль, приймає багато геноцидних рішень.

Це можна спостерігати: чим більше таких рішень, тим більше влада потребує охоронців останнім часом... Усі правоохоронці під час сесії та вже й під час засідання комісій охороняють міського голову з його помічниками, який, на мою думку, виконує вказівки народного депутата Юрія Шаповалова.

Сьогодні (8 жовтня, - авт) юридично зняти це питання ми не можемо, але міський голова має побачити незадоволення громади, має побачити, що його геноцидним рішенням незадоволені кременчужани, незадоволені як лікарі, так і пацієнти.

Тому з таким розвитком подій: підвищення тарифів і знищення медицини під назвою "реорганізація" - я не здивуюся, якщо мешканці почнуть збирати підписи, щоб висловити недовіру меру", заявила Оксана Піддубна.

Однак, зайшовши у велику залу міськвиконкому разом з профільною комісією, мера Малецького громада не побачила. Натомість до зали, аби, можливо, хоч якось "відбілити" його та своє ім'я, були направлені керівник міського управління з питань охорони здоров'я Максим Середа та віце-мер міста Ольга Усанова. 

Протягом виступу М. Середи мало хто з присутніх у залі йому повірив - голосні крики "брехня", "ганьба" й плакат над головою з текстом: "Середа - могильник медицини" супроводжували його від трибуни до місця. 

 

 

Слово взяв Денис Терещенко - голова постійної депутатської комісії з питань освіти, молоді, культури, спорту та соціального захисту населення. Він заявив, що лише його комісія у повному складі не підтримала рішення про закриття стоматполіклінік і внесла відповідну пропозицію про зняття цього питання на сесії.

Варто додати, що їх ніхто не підтримав. Депутат міськради Валентина Гордєєва заявила, що з приводу цього геноцидного рішення чиновників вона звертатиметься з позовом до суду. 

За словами активіста й воїна АТО Станіслава Кшевинського, влітку він обслуговувався у поліклініці, що на набережній. За його словами, прийому в стоматолога він чекав цілих чотири дні й це при існуванні трьох поліклінік, а можна порахувати, скільки прийдеться чекати людям, зокрема з нестерпним зубним болем, якщо залишиться лише одна поліклініка - "уже лікувати не буде чого".

"Я знаю, почему люди идут в государственное учреждение - они доверяют нам",  заявила працівниця стоматологічної поліклініки №2, що на Молодіжному. 

За словами стоматолога-хірурга цієї поліклініки, прийоми в них відбуваються щодня - до них звертаються мінімум 12, максимум 15-20 пацієнтів, залежно від дня. Однак, згідно з "реформою", чоловікові повідомили, що він разом з медсестрою потрапили під скорочення. Йому ж запропонували роботу в дитячій міській стоматологічній поліклініці, однак повідомили про деякі нюанси. Виявилося, що у саму дитячу стоматполіклініку він не потрапить, лише в бригаду, яка проводить планові профілактичні огляди в дитячих садках та школах. Ця пропозиція здалася чоловікові божевільною, адже як таке можна було запропонувати 57-річному стоматологу, який має майже 30-річний стаж роботи? 

Також кременчужан, які прийшли сьогодні в мерію, цікавило питання подальшої експлуатації приміщень знищених завдяки "псевдореформі" стоматполіклінік та обладнання, яке там залишиться. Як заявила депутат міськради Тетяна Сідерка, програма, яка пропонується, має загалом декларативний характер, тобто лише загальні фрази й ні про що конкретно, й детальної інформації куди, кому та на яких засадах передаються приміщення, немає. 

Тож Оксана Піддубна закликала всіх присутніх прийти на сесію міськради, яка відбудеться 11 жовтня, о 10.00, аби висловити своє незадоволення з приводу закриття таких потрібних місту й людям стоматполіклінік і зняти це питання з розгляду. 

 

 

Читайте також: Стоматологічна війна. Кременчужани продовжують обурюватися “покращенням” медицини у місті

 Увага! У Кременчуці вартість лікування зубів стане захмарною. Про депутатів та стоматологів

Кременчуцьких стоматологів принесуть в жертву. Максим Середа про причини міської зубної «революції»

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись