Новини з 1996 року

НІ ЗА ДІТЕЙ У «МІСЬКОМУ САДУ», НІ ЗА ЛЕБЕДІВ. Яка вона - відповідальність нашої влади ?

kurilov 10 серпня 2015 10:50 1937 0

Діти стрибають у воду з того, що мало б бути мостиком, на острівець. Куди стрибають і що там на дні – ніхто не знає. Певно, що й перший віце-мер Віктор Калашник, який відповідає за це будівництво у парку «Міський сад», теж цього не знає.

А поки діти стрибають, то вже величезні собаки, яких, вочевидь, ніколи не годують власники, ганяються по воді за лебедями, яких випустив у  ставок «Гарячка», колишній перший віце-мер Кременчука Андрій Погрібний.

Це події вчорашнього дня у парку «Міський сад», де у дорослої людини, яка бачить дітей, що стрибають у воду з містка, одразу посивіє волосся.

Діти не знають, що вони грають у рулетку й щоразу ризикують життям, бо що лежить на дні - невідомо. Однак,  судячи з будівництва, яке тут відбувалося недавно, – піску там точно немає, але великі бетонні глиби на дні є.

Це репортер після телефонного дзвінка кременчуцького волонтера Марини Шиш, яка вчора забила на сполох,  побував у Міському саду, аби побачити на власні очі, що саме там відбувається.

А відбувалося ж таке.

«Капець. Немає слів, одні матюки.
Стала свідком, як ротвейлер пошматав лебедів в озері в Міському саду.
Бачила, як чорного за крило хапнув. Почала кричати, що міліцію викличу, напевно, щось ще кричала, бо потім у лексиконі дитини з'явилося слово  "урод".
Потім господар з собакою залізли на поміст будиночка і ще хвилин 15 сиділи.
На стадіоні до охоронців не достукалися, викликала міліцію, але я на місці була ще хвилин 40 - міліції ще не було.
Підійшли з іншого боку хлопець з дівчиною - вони бачили, як усе починалося, - собака там двох лебедів схопив - одного за крило, іншого за кіль. Поки вони не почали кричати - господар собаки нічого не бачив.
Чорні лебеді в будиночок потім повернулися, але було видно, що один крило ліве тягне, не може скласти.
Звичайно, питання не тільки до людей, а й до керівників парку - ні охорони, ні огорожі. Діти без батьків купаються на недобудованих бетонних спорудах – жесть», - така розповідь Марини у Фейсбуку про те, свідком чого вона стала.

«Запустили лебедів у ставок, але далі за ними ніхто не дивиться. Вочевидь, чорний лебідь сидить у будці посеред ставка на яйцях, хоча яєць там немає, певно. Але ж потрібно дивитися що хоч взагалі тут твориться», - розповідає один з перехожих, який став свідком нападу собаки на лебедів, до якого підключився ще й господар ротвейлера.

Про що варто додати – озеру в Міському саду, на поверхні якого плавають порожні пляшки, сміття та лебеді, здається, приходить у повний занепад. І до реконструкції такого занепаду не було.

Тим більше не було такого ризику для кременчуцьких дітей, яким є звідки тепер пірнати у воду. От тільки пірнання це навряд  чи призведе до чогось хорошого.

Інше, що не може залишитися поза увагою, – це лебеді. Відомо, що їх запустив у ставок колишній перший віце-мер Андрій Погрібнимй, але далі, здається, його опіка над птахами й завершилася.

Як на репортера, при такій безвідповідальності – коли ніхто за тим, що відбувається, не наглядає, доля цих птахів буде плачевною.  У Кременчуці вистачає нерозумних мешканців, які цих птахів або просто вкрадуть, або з’їдять.

А справа з дітьми ще гірша – вони просто ризикують життям щохвилини, якщо задумали пірнути у воду з двометрового містка.

О.Курилов  

Теги: міський садПогрібний Виктор Калашник

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись