Новини з 1996 року

Ніякої мотивації для лікарів. Медицина в Кременчуцькому районі зруйнована?

Іона Харченко 26 березня 2019 17:30 742 0

Сьогодні, 26 березня, на засіданні сесії Кременчуцької районної ради головний лікар комунального закладу «Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Леонід Кучеренко виступив із питанням затвердження районної програми розвитку та підтримки комунального підприємства «Кременчуцький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2019 рік.

На даний момент фінансуються структурні підрозділи цього комунального підприємства безпосередньо на основі договору з Національною службою здоров’я за деклараціями. При цьому, згідно з діючим бюджетним кодексом, фінансування витрат на енергоносії та комунальні послуги передбачається за рахунок місцевого бюджету.

Крім того, з цього ж бюджету також фінансується і надання амбулаторної допомоги, виписування пільгових рецептів при тяжких захворюваннях.

Цього року контрольні цифри фінансування знаходяться в межах 6 мільйонів 188 тисяч 621 гривні. Це на 1 мільйон 800 гривень менше, ніж минулого року.

Медичних працівників у лікарні вистачає, а ось лікарів бракує. На сьогодні відсутні лікарі в Новознам’янській, Вільно-Терешківській, Ялинцівській і Салівській амбулаторіях. 

Тож постало питання про оптимізацію закладів, передусім фельдшерсько-акушерських пунктів. Із 1 квітня передбачається відміна фінансування за «червоним списком», який повинен був діяти до 1 липня цього року.

З обласної державної адміністрації до комунального закладу надійшли пропозиції про проведення вивчення потреб та залучення лікарів на конкурсній основі.  

Як зазначив на сесії один із депутатів районної ради, в Кременчуцькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги вщент зруйнована медицина та немає ніякої мотивації для лікарів. Він запропонував виділяти їм житло та залучати програми співфінансування.

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1340 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2332 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2955 0