Новини з 1996 року

Німецький інвестор не здається: подав до суду на Кременчуцьку міськраду та три підприємства

Ксенія Омельченко 12 листопад 2018 16:20 728 0

Господарчий суд Полтавської області прийняв позовну заяву до розгляду від ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища", власником якого є Йорг Майснер.

Так, мова саме про того німецького інвестора, який розпочав свій проект з переробки газу на електроенергію на Деївському звалищі ще у 2008 році. До цього проекту німець залучив десятки тисяч євро інвестицій, та запустити підприємство Йоргу не вдалося. Коли залишалося встановити на звалищі газогенератор, у підприємця почали вимагати хабарі. Тоді інвестор поїхав з Кременчука.

Його установки кілька років "простоювали". Повернувшись у 2015 році, він дізнався, що обладнання, на яке були залучені величезні кошти, задарма передали на баланс міста. Ще через два роки на полігоні (на території КАТП-1628) з'явилося підприємство "Кліар Енерджі-Кременчук", яке дуже оперативно налагодило роботу на новому місці, але з частиною обладнання, що залишилося від німецького інвестора.

Звісно, Йорга Майснера таке "кидалово" не влаштувало. Так про ситуацію дізналися не тільки в місті й області, а й глядачі центрального каналу "Еспрессо", і читачі Телеграм-каналу журналіста Дениса Казанського, й інші зацікавлені особи. У травні цим питанням намагалися займатися в міськраді - схоже, безрезультатно.


Читайте також: СБУ передумало? Кілька років Майснер ходив на засідання міськради законно, тепер виявилося, що - ні?
 

Тепер німець вирішив звернутися до суду. 12 жовтня підприємство, власником якого він є, подало позовну заяву до Господарського суду Полтавської області. Відповідачів у справі аж четверо - Кременчуцька міськрада (яка узаконила роботу нового підприємства), ТОВ "Кліар Енерджі-Кременчук" (яке прийшло "на все готове"), Кременчуцьке комунальне автотранспортне підприємство 1628 (на його території знаходиться полігон) і ТОВ "Кременчуцьке підприємство з санації полігону" (яке спочатку було створено для співпраці з німецьким інвестором).

Суть позову - визнання недійсною додаткової угоди №2 від 20.10.2017 року до договору про встановлення земельного сервітуту від 06.10.2011 року в редакції від 27.05.2013 року, яка була укладена між мерією та вказаними підприємствами.

22 жовтня суд відповів німцю, що позовна заява залишиться без руху, поки не будуть усунені певні недоліки. Позивач зазначені недоліки виправив, тож суд прийшов до висновку про необхідність прийняти позовну заяву німця та відкрити провадження у справі.

Усіх учасників справи запрошують на  підготовче засідання, що заплановане на 4 грудня. А  отже поневіряння Йорга Майснера, що намагався робити свою справу і не давати хабарів у Кременчуці, будуть продовжуватися і в наступному році.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись