Новини з 1996 року

Німецькі вчені заявили про створення нановакцини проти раку

Віктор Крук 02 червня 2016 11:30 779 0

У найближчі п'ять років медики всього світу можуть отримати небачені досі ліки — універсальну вакцину проти всіх видів ракових захворювань, яка створена з використанням нанотехнологій.

Розробкою вакцини займається міжнародна група вчених у Майнцському університеті імені Йоганна Гутенберга, повідомляє Nature. Дослідники розповіли, що виділили елементи ланцюжка РНК ракових клітин, помістили їх у наночастинки жиру, після чого ввели їх у кровоносну систему трьох пацієнтів, які знаходяться на пізніх стадіях захворювання. Імунна система пацієнтів відреагувала викидом Т-лімфоцитів, які почали атакувати ракові клітини.

Як розповів  у Майнцському університеті професор Угур Сахін, у ході даного експерименту вони не сподівалися на зцілення раку, сподіваючись лише оцінити реакцію імунної системи. Тим не менш, лімфома одного з випробовуваних зменшилася в розмірах після введення вакцини, у другого, чиї пухлини були видалені хірургічно, протягом семи місяців після введення вакцини не сталося рецидиву і не було виявлено залишків в організмі метастазів, а численні пухлини третього, у якого рак шкіри поширився на різні органи, залишилися на стабільному рівні.

До того вченим кілька разів вдалося зцілити хворих на рак мишей. Суть методу імунотерапії раку за допомогою наночастинок полягає в тому, щоб «обдурити» імунну систему тіла, видавши ракові клітини за вірус і викликавши появу відповідних Т-лімфоцитів.

Професор Сахін припустив, що після доопрацювання методи імунотерапії раку будуть дозволені до застосування приблизно через п'ять років. У даний час імунотерапія раку завойовує все більше визнання в науковому співтоваристві.

 

Теги: 2559

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1736 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1815 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1733 0