Новини з 1996 року

Німецькі вчені похвалили переробку газу на Деївському звалищі, але це не точно

Ксенія Омельченко 19 жовтня 2018 17:00 197 0

16-17 жовтня у Кременчуці були вчені німці з Віденського університету природніх ресурсів.

Для них мерія влаштувала справжню культурну програму, яка складалася з візиту на Деївське сміттєзвалище, прогулянки містом та візиту на водопідготовчу станцію і лаборіторії Кременчуцього національного університету.

Завчасно про цей візит закордонних науковців ніхто не знав. Звісно, крім журналістів провладних місцевих ЗМІ. Саме їх запросили відзняти сюжет про німців, які хвалять керівництво міста за ефективну роботу з переробки газу на сміттєзвалищі. У сюжеті кілька разів підкреслюється, що вся робота "Кліар Енерджі-Кременчук" була налагоджена кременчужанами лише за 70 днів.

"Кліар Енерджі торік взялася за дегазацію звалища. Там, де довгі роки не міг дати ради німецький інвестор за два місяці встановили переробну станцію", - зазначається у сюжеті.

Мова про інвестора Йорга Майснера, який розпочав свій проект з переробки газу на електроенергію на деївському звалищі ще у 2008 році. Ця цього проекту німець залучив десятки тисяч євро інвестицій. Та запустити підприємство Йоргу не вдалося. Коли залишалося встановити на звалищі газогенератор, у підприємця почали вимагати хабарі. Тоді інвестор поїхав з Кременчука.

Його установки кілька років "простоювали". Повернувшись у 2015 році він дізнався, що обладнання, на яке були залучені величезні кошти, задарма було передано на баланс міста. Ще через два роки на полігоні з'явилося інше підприємство - згадуване "Кліар Енерджі-Кременчук".

З цього стає зрозуміло, чому проваладні ЗМІ кажуть, що нові господарі звалища налагодили роботу підприємтсва надзвичайно швидше і в той же час замовчують поневіряння Майснера та втрати міста від такого "кидалова".

А втрати наше місто у інвестиційному секторі має величезні. І не тільки тому, що ми відмовилися від пропонованих німецьким інвестором  20% від прибутків щомісяця, як це він втілює у Вінниці. А й тому, що інвесторів у Кременчуці, схоже, не потребують, інформацію для них не готують, і навіть якщо ті самі приїдуть - їх не чекають.

Для прикладу, цей же візит науковців, зустрітися з якими керівництво Кременчука, певно, часу не знайшло. І перекладачів, до речі, теж. За тим, як стало відомо "Програмі Плюс", для хоч якось порозуміння між директором "Кліар Енерджі-Кременчук" та німцями, на зустріч запросили кілька студенток з кафедри "Філології" Кременчуцького національного університету. Ці дівчата хоч і знають доволі гарно німецьку та аглійську мови, не є професійними перекладачами-синхроністами. Більше того, під час зустрічі час від часу студенткам доводилося стикатися з термінами та визначеннями, значення яких складно пояснити українською, не кажучи вже про німецькою.

Так чи інакше, але екскурсія Кременчуком для науковців, як вони самі сказали, пройшла вдало. Завдяки безкоштовним юним перекладачам та рекламній розповіді представників місцевих підприємств, у них навіть є бажання співпрацювати з нашим містом. От тільки чи довго потенційні інвестори будуть прихильні до Кременчука - невідомо, так само, як і те, чи зрозуміли вони щось з всієї зустрічі. Наприклад, що на них від початку банально "забили" і зекономили.

Читайте також: Старих інвесторів вже кинули. Дайте нових. У Кременчуці - безнадійний форум з дармовим обідом

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись