Новини з 1996 року

Ніколи не кажи ніколи. Троїцький театр представив кременчужанам “Ведмедя”

Валерія Макряшина 02 травня 2018 14:01 591 0

Минулими вихідними в Міському Палаці культури Кременчуцький Троїцький театр представив глядачам відому багатьом виставу за п'єсою А. П. Чехова “Ведмідь”. Вистава пройшла в рамках  Театральної весни-2018.

За сюжетом Олена Іванівна Попова (актриса - Світлана Соколовська) - дружина поміщика. Жінка мала нещастя стати вдовою й уже 7 місяців перебуває в глибокій скорботі, однак реальність змушує відірватися від неї. Як виявляється, її чоловік до смерті мав деякі борги. Одного разу господар сусіднього маєтку завітав до Олени Іванівни й повідомив, що її покійний чоловік заборгував йому кругленьку суму грошей.

Григорій Степанович Смирнов (актор та керівник театру Сергій Ситник) запевняє, що не може чекати більше й негайно вимагає свої гроші. Однак жінка каже, що заплатить борг, але пізніше, тому що прикажчик у справах маєтку поїхав. Поміщику Смирнову така відповідь не до душі. Він настільки розлючений, що викликає бідну Олену Іванівну на дуель. 

Рішення поміщиці - дуже несподіване та сміливе. Вона не тільки приймає виклик, але й рішуче налаштована вийти на дуель із сусідом. Але є проблема. Жінка не вміє користуватися пістолетом, тому просить Григорія Степановича спочатку навчити її стріляти. Такий хоробрий вчинок не може залишити поміщика байдужим до безстрашної жінки...

Смирнов: Это — женщина! Вот это я понимаю! Настоящая женщина! Не кислятина, не размазня, а огонь, порох, ракета! Даже убивать жалко!

Він, уже забувши про борг, освідчується їй, на що Попова відповідає взаємністю.

Двоє чуттєвих людей виявляються в ситуації, коли вони змушені боротися одне з одним. І в цих обставинах їхнє прагнення приховати за грубістю свою вразливість лише більше розкриває їхні душі. І нам раніше, ніж самим героям, стає зрозуміло, що в цьому жорстокому світі вони зможуть вистояти, тільки якщо об'єднаються.

Однак не треба забувати, що у виставі є ще один головний герой - це лакей Лука. Зазвичай у більшості творів лакеї - це німа прислуга, інколи їх і за людей особливо не вважають. Але в старого-лакея Луки та поміщиці Олени Іванівни, можна сказати, дружні та приятельські взаємини, а чого тільки варті його міркування про лівреї та офіцерів...

Ця п’єса стала дуже популярною в 19-му столітті. Її ставили всі театри, за нею навіть знімали кіно. Троїцький театр неодноразово показував “Ведмедя” в Кременчуці, адже тонкий чеховський гумор, який завжди трохи сумний, ніколи не постаріє, а твори Чехова  завжди залишатимуть тему для роздумів, тому що герої взяті з життя, а люди не змінюються, змінюється лише час, в якому вони живуть.

Крім того, подібні твори мають змогу виховати людину та навчити Його бути справжнім чоловіком, а Її - бути справжньою жінкою.

 

 

"Ведмідь" у Кременчуці пройшов на УРА! Під час перегляду вистави не хотілося відволікатися ні на хвилину, аби не упустити цікавих моментів і найголовніше - позитивних та щирих емоцій.

Публіка, як і актори, залишилися більш ніж задоволені. Тож кременчужани - в очікуванні нових вистав, а особливо прем'єр, які Троїцький театр уже пообіцяв.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись