Новини з 1996 року

Мускатний горіх має багато корисних властивостей

pplus 02 грудня 2020 07:50 275 0

Мускатний горіх — це спеція, яка походить з Індонезії. Їй здавна приписували властивості, що позитивно впливають на організм. Крім того, мускатний горіх часто використовують у гастрономії, оскільки він підсилює смак різних страв. Найчастіше його додають у соуси, випічку або просто посипають зверху їжу, але є люди, які полюбляють заварювати чаї і готувати настої з цим корисним продуктом.

Чим саме корисна ця спеція? Перш за все тим, що у ній містяться вітаміни А, В і С, а також мінерали, такі як магній, фосфор, залізо і калій. Як бачите, цей продукт має високу поживну цінність. А ще він є просто джерелом корисних для здоров'я властивостей, про які ми розповімо вам нижче.

Захист печінки

Мускатний горіх має властивість боротися з гіперліпідемією, гіперглікемією, пошкодженням серцевої тканини, а також гепатотоксичністю. Хоча більшість досліджень проводилися на гризунах, уже можна точно сказати, що він дійсно ефективно захищає печінку від пошкоджень.

Крім того, завдяки вмісту монотерпенів, він також захищає нас від серцевих захворювань. Ці сполуки мають антикоагулянтні властивості, а тому є профілактикою тромбозу.

Допомагає полегшити симптоми подагри

Завдяки своїм болезаспокійливим і протизапальним властивостям він допомагає зменшити набряк суглобів і бореться з болем, викликаним хронічним запаленням. Знову ж таки, дослідження, які доводять даний факт, проводилися тільки на гризунах. Залишилося підтвердити цей ефект на людях.

Водночас протизапальні властивості мускатного горіха були добре вивчені й підтверджені випробуваннями на людях. Тому можна очікувати, що і його позитивний вплив при подагрі також буде незабаром доведений.

Його можна використовувати як скраб

Змішайте мускатний горіх із медом, щоб отримати ефективний засіб для лікування деяких проблем зі шкірою. Наприклад, ви можете використовувати його як натуральний скраб, який видаляє мертві клітини і надлишок шкірного сала.

Також можна додавати цю спецію у маски для обличчя. Такі косметичні процедури відмінно допомагають у боротьбі з прищами. Антисептичні та регенеративні властивості мускатного горіха роблять його ідеальним продуктом для проблемної шкіри.

Мускатний горіх може бути токсичним у великих дозах

Зловживання цією спецією (від одного до трьох горіхів) може викликати неприємні побічні ефекти. Справа в тому, що в ньому міститься ефірна олія, яка є похідною алкілбензолу, терпенів і міристинової кислоти. Ці речовини можуть викликати нудоту, галюцинації, запалення і шок.

У деяких випадках мускатний горіх може викликати відчуття розслаблення, схоже на те, що відчувають під час вживання конопель. Однак найчастіше передозування тягне за собою зневоднення і біль у всьому тілі. Усі ці ефекти тривають більше 24 годин, а іноді навіть до 1,5 діб.

Не зовсім зрозуміло, яка з активних речовин мускатного горіха має найбільшу токсичність. Вважається, що міристицин під час окислення трансформується у більш водорозчинний метаболіт амфетамінового характеру.

У яких формах можна його знайти?

Ви можете купити мускатний горіх цілим, у порошку або у формі ефірної олії. Останню отримують шляхом перегонки мелених горіхів і використовують переважно у фармацевтичній та парфумерній промисловості.

Також він містить сполуки, що є цікавими для олеохімічної промисловості, і використовується як ароматизатор. Інша сфера застосування олії мускатного горіха — лікування ревматичного болю. Також вона зарекомендувала себе як екстрений засіб для зняття зубного болю.

Є і масло мускатного горіха. Це напівтверда речовина коричневого кольору, яка на 75 % складається з триміристіну, який може бути потім перетворений на міристинову кислоту. Ця жирна кислота використовується як замінник какао-масла або для промислового мастила.

Підіб'ємо підсумок

Мускатний горіх — продукт, який широко використовується у гастрономії. Але, крім свого органолептичного потенціалу, він має певні властивості, які можуть бути корисними для здоров'я.

Хоча поки що немає результатів випробувань на людях, які б повною мірою продемонстрували його переваги, за умови помірного споживання він може бути корисним при різних проблемах зі здоров'ям. Проте ця пряність не є диво-засобом від усіх хвороб. А ще за умови передозування мускатний горіх викликає небажані побічні ефекти.

Тому рекомендуємо вживати його з підвищеною обережністю, намагаючись не перевищувати рекомендовану добову норму. А якщо все ж таки ви відчуваєте, що вжили забагато цієї спеції, негайно зверніться до лікаря, щоб попередити появу більш серйозних проблем.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1094 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2096 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2713 0