МОЗ змінив стандарти медичної допомоги при COVID-19. Кременчуцька ініціатива не підтримана

Міністерство охорони здоров’я змінило стандарти надання допомоги при коронавірусній хворобі. Про це повідомляється в наказі МОЗ від 16 червня 2020 року.
Щодо суттєвих змін, то таких дві й одна з них стосується безпосередньо кременчуцьких ініціатив.
Отже, якщо в приймальних відділеннях наших лікарень все залишається без змін й головним тут, як і раніше, є дистанціювання хворого від лікаря на метр і всі повинні бути в масці, то далі мова ось про що.
У Кременчуці, за закликом фахівців Полтавського центру катастроф, місцеві підприємці з початку карантину почали виробляти спеціальні пластикові бокси для транспортування хворих на коронавірус. Однак такі бокси під час транспортування хворих виявилися не потрібними.
Принаймні в переліку засобів індивідуального захисту медичних працівників про них не згадують.
Однак, як і раніше, для працівників станції швидкої допомоги головним є маски, халати, рукавички, захисні окуляри або щитки.
Щодо справді змін, які запроваджуються, то вони стосуються «…клінічного маршруту пацієнта, який відповідає визначенню випадку COVID-19».
Відтепер під такі випадки потрапляють хворі на ГРВІ, з тяжким гострим респіраторним захворюванням з такими ознаками:
температура тіла ≥ 38ºС та хоча б один із симптомів: кашель, утруднене дихання, біль в грудній клітці; задишка в спокої; ціаноз; порушення свідомості; ознаки дихальної недостатності; інші ознаки, що свідчать про критичний стан пацієнта.
Відповідно, всіх кременчужан, хворих на ГРВІ, у випадку температури тіла 38 градусів і вище, нині доставляють спочатку в інфекційне відділення лікарні «Кременчуцька».
Натомість далі, вже після проведення ПЛР-аналізів, медики вирішують питання, як саме і де лікуватимуть пацієнта.

Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись