Новини з 1996 року

Монетизація у три етапи: українцям повернуть гроші лише за 150 кВт або 100 кубів газу

Альбіна Козлова 20 листопад 2018 15:45 308 0

Нагадаємо, що з січня 2019 року в Україні почнеться запровадження надання пільг і субсидій у грошовій формі. Міністерство соціальної політики України подало проект відповідної постанови та найближчим часом має намір винести його на розгляд засідання Кабінету Міністрів України.

Так у проекті Державного бюджету на 2019 рік передбачено виділення 55 мільярдів гривень на монетизацію субсидій українцям.

За результатами опалювального сезону енергоощадним субсидіантам держава виплачуватиме готівкою лише еквівалент зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу. Таку премію за енергоефективність цьогоріч уже отримали понад 1,2 мільйона домогосподарств по всій Україні.

Уже з січня грошова допомога для нових одержувачів субсидії надходитиме безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта в державному банку.

Слід наголосити, що перераховані гроші першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду. А залишки невикористаних коштів субсидії за результатами опалювального сезону сім’я зможе використати на свій розсуд. 

Також нагадаємо, що монетизація проходитиме в три етапи:

З 1 січня 2019 року гроші на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається по допомогу. Тобто всі ті, хто подаватиме документи на субсидію в січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період. Це приблизно 3 мільйони домогосподарств.

З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.

При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів - від розміру витрат на комуналку та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Тому монетизація відбудеться незалежно від того, є в домогосподарства лічильник на опалення чи немає. Але варто пам’ятати: розмір платіжки за тепло визначає не стільки ціну гігакалорії, скільки обсяг споживання, який вимірюється лише лічильником (індивідуальним чи хоча б загальнобудинковим), - зазначають у Міністерстві.

Читайте також: Уряд заліз до кишень українців: про мільярди доларів із заробітків та про бабусь-мажорів, що купують гаджети

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись