МОН розробило положення для навчання дітей, які перебувають в лікарнях

Уряд спільно з громадськими організаціями розробили проект Положення, яке врегульовуватиме умови навчання дітей, що тимчасово перебувають на лікуванні в медичних закладах. Про це повідомляє прес-служба МОН.
«Зараз доступ дітей до освіти є одним з пріоритетів МОН. У нас є спеціалізована субвенція для дітей з особливими освітніми потребами - 504 млн на цей рік, ми створюємо опорні школи, щоб дати рівні шанси на навчання для дітей з міської та сільської місцевостей, зараз працюємо над тим, щоб діти в школах нацменшин мали рівні можливості отримати знання з державної мови. І я вдячна громадськості, що привернула увагу до проблеми навчання при лікарнях. Освіта для дітей тут може мати навіть більше значення, ніж в інших умовах», - зазначила міністр Лілія Гриневич.
Вона додала, що в роботі над цим проектом чи не найбільше допоміг досвід двох лікарень Львівської області - «Чорнобильської» та «Охматдит».
Саме модель навчального процесу в цих закладах лягла в основу Положення, що має масштабувати цей досвід на всю Україну. Мета Міністерства освіти і науки в тому, щоб дати таку ж можливість навчатися пацієнтам по всій країні.
Проектом Положення передбачено, зокрема, як очне навчання в класах при лікарні, так і біля ліжка дитини. Організацію освітнього процесу здійснює школа, на території обслуговування якої розміщений медзаклад.
При цьому необхідні умови (приміщення) для організації освітнього простору має забезпечити керівник лікарні.
Нормативи наповнюваності класів – від 4 до 12 осіб. Щоб школа могла створити такий клас, медзаклад має повідомити їй про кількість дітей шкільного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні, в розрізі вікових категорій.
Передбачено, що в лікарні, якщо це дозволяє стан здоров’я дитини, проводитимуться і контрольні, і ДПА – це дозволить дитині після завершення лікування підтвердити набуті знання спеціальною довідкою та продовжити навчання, а не перескладати предмети.
При лікарнях будуть і звичайні класні журнали, і розклад, у них завозитимуть підручники.
Щоденне навантаження на учня не може перевищувати 3 навчальні години на день для початкової освіти та 4 навчальні години – для базової середньої та профільної середньої освіти.
Наразі розроблено лише проект положення. Міністерство продовжує працювати над його удосконаленням.
Поділитися з друзями
Інщі новини

Кременчуцьким сиротам виділили 9 квартир
183 0
У Кременчуці похмуро, але без опадів
442 0
На Полтавщині восени зацвіла яблуня. ФОТОфакт
415 0
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись