Новини з 1996 року

МОН розробило новий порядок інклюзивного навчання у школах

Людмила Скачко 20 травня 2019 17:20 422 0

Міністерство освіти і науки України винесло на громадське обговорення проект постанови Кабміну про затвердження порядку організації інклюзивного навчання в школах.

Порядком передбачається, що заклади загальної середньої освіти мають створити інклюзивне освітнє середовище з урахуванням вимог універсального дизайну для організації навчання осіб з особливими освітніми потребами, а саме: привести території закладу, будівель та приміщень у відповідність до вимог державних будівельних норм щодо доступності; забезпечити необхідними навчально-методичними і наочно-дидактичними посібниками та допоміжними засобами навчання відповідно до потреб здобувачів освіти; облаштувати ресурсні кімнати; забезпечити освітній процес необхідними працівниками відповідно до потреб здобувачів освіти з особливими освітніми потребами.

- Порядком передбачається, що особи з особливими освітніми потребами розпочинають здобуття початкової освіти пізніше шести років.

- Зарахування дітей з особливими освітніми потребами здійснюється на підставі заяви одного з батьків або законних представників дитини чи повнолітньої особи, поданої особисто, та висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. 

- Утворення інклюзивного класу в закладі освіти та припинення його роботи регулюється наказом керівника закладу. У разі потреби для учнів з особливими освітніми потребами може бути складено індивідуальний навчальний план.

- Діти з особливими освітніми потребами за заявою батьків або інших законних представників дитини можуть бути зараховані до групи подовженого дня.

Відповідний документ був оприлюднений на сайті міністерства. 

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 371 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 717 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 563 0