Новини з 1996 року

Молодь змінює орієнтири і йде на зварювальників

Anastasia 14 серпня 2015 11:58 532 0

Близько двох тижнів тому офіційно закінчилася цьогорічна вступна кампанія, а вчора ВНЗ України припинили зараховувати студентів і наразі готуються до посвяти та відкриття нового навчального року. Натомість професійно-технічна освіта дивує неоднозначністю підсумків вступної кампанії.

Як повідомив директор Вищого професійного училища №7 Микола Несен, цього року навчальний заклад навіть перевиконав затверджений раніше план. Очікувалося, що на рівень кваліфікованого робітника набереться 300 осіб, проте станом на 10 серпня їх уже на 42 людини більше.

За словами Миколи Григоровича, у цілому Полтавська область не може набрати учнів на технічні професії за попереднім розподілом безкоштовних місць. Саме тому найближчим часом училище розраховує на перерозподіл бюджету. На рівень молодшого спеціаліста вже зарахували 90 осіб. Проте, на відміну від минулого року, значно виріс попит на певні технічні спеціальності.

Так побільшало бажаючих отримати професію зварювальника, яких ледь набрали дві групи 2014-го, а нині вже мають три, столяра, будівельника, монтажника гіпсокартонних конструкцій. Однією з причин такого активного інтересу до робітничих професій Микола Несен вважає поліпшення матеріально-технічної бази в училищі, а саме придбання певних електричних інструментів та відкриття лабораторії зварювання «за рахунок багатоканального фінансування». «Окрім того, можливо, частина батьків та учнів змінили свою думку стосовно технічних професій, оскільки нині промислові підприємства справді потребують нових освічених робітників», - припускає Микола Несен.

Незмінно те, що вже третій рік поспіль є багато охочих на спеціальність оператора з обробки інформації та програмного забезпечення і верстатників широкого профілю. Традиційно хлопці обирають фах електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткувань та зварювального виробництва.
Дівчата ж переважно обирають професію оператора комп’ютерного набору та можуть додатково потім отримати другу спеціальність обліковця із реєстрацій бухгалтерських даних.

Аби навчатися безкоштовно й отримувати стипендію, цьогорічним вступникам потрібно було мати в середньому бал атестата від 10,6 до 5,4, залежно від популярності обраної спеціальності та конкурсу за місце на ній. Окрім бала атестату, майбутні оператори з обробки інформації та програмного забезпечення проходили вступні випробування з математики та фізики.

Однак у Професійно-технічному училищі №26 зовсім протилежна ситуація. Незважаючи на те, що тут навчання на всі спеціальності цілком безкоштовне, заклад завершив набір лише на спеціальність пекарів та кухарів-кондитерів. Про це повідомила заступник директора з виховної роботи Лідія Карпенко. «Уявіть собі, на цю професію до нас вступає дуже багато хлопців. Мабуть, гадають, що ліпитимуть лише булочки. Однак здобувши такий фах, потім у нашому місті досить легко працевлаштуватися, адже є багато і державних, і приватних підприємств цієї галузі», - пояснює Лідія Анатоліївна.

Не вдалося також набрати повністю групу із 30 чоловік на спеціальність машиніст крана, спеціалістів якої готують з усієї області лише в Професійно-технічному училищі №26. Недобір також і на фах зварювальника, токаря, слюсаря, столяря тощо. Вступна кампанія добігла кінця, проте, беручи до уваги такі підсумки, заклад очікує на розпорядження про те, аби продовжити зарахування учнів хоча б до вересня, як це відбувалося минулого року.

Едера Бедьо

Теги: Життя Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись