Новини з 1996 року

Ми резерву не бачимо, а він є: Полтавщина посіла друге місце з накопичення медзасобів

Артем Кузьменко 06 липня 2020 15:10 525 0

Нещодавно в Полтавській обласній державній адміністрації провели нараду, на якій обговорили питання поновлення регіонального й місцевих регіональних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Про це повідомляє пресслужба ПОДА.

Звісно, в умовах пандемії та карантину області довелося збільшувати кількість регіонального матеріального резерву: медичних масок, респіраторів, рукавичок, костюмів, дезінфекторів тощо. Таким чином Полтавщина посіла друге місце в Україні за показником накопичення цього резерву.

Резерв розрахований на медпрацівників та інших людей, залучених у забезпеченні “життєдіяльності” області. Тобто пересічним громадянам від його розміру ні холодно ні жарко.

Директор Департаменту з питань оборонної роботи ОДА Сергій Венгер прозвітував, на скільки мільйонів цього резерву є в районах області, які з них найбідніші, а які — найбагатші: “У районах області місцеві матеріальні резерви – на 19,6 мільйона гривень. Станом на перше липня здійснено накопичення регіонального матеріального резерву на 86% від запланованого. Полтавщина за цим показником посідає друге місце серед областей України. Водночас місцеві матеріальні резерви накопичені лише на 41%. Найменші кількісні показники – у Семенівському, Миргородському, Козельщинському, Глобинському, Лохвицькому, Котелевському та Кременчуцькому районах. Найбільші показники – у Кобеляцькому, Зіньківському, Хорольському, Новосанжарському, Лубенському районах, Полтаві, Кременчуці, Лубнах”.

Тобто зараз в області лише 86% запасів від запланованого, недовиконали — 14%. Здається, не так уже й багато, але, по-перше, це хоча б декілька, але повністю неготових до спалаху COVID-19 лікарень області, а по-друге, майже чотири місяці тому запасів було 83,5%. Тобто з березня вони збільшилися лише на два з половиною відсотки.

 

Читайте також: На Полтавщині готові зустрічати коронавірус. Не всі, а трохи більше 6 тисяч людей. Більше масок немає

 

Сергій Вегнер сказав, що в області є респіратори “РУ-60”, “Росток 3-2”, гумові чоботи, окуляри, халати та інші речі. Частина з них, вочевидь, лежать ще з радянського союзу. Саме в такому обмундируванні медики рятуватимуть Полтавську область у разі спалаху вірусу.


Матеріали з Вікіпедії:

Недоліки респіратора РУ-60-А в тому, що напівмаска зроблена з чорної нехарчової гуми, яка викликає подразнення шкіри. Обтюратор не забезпечує герметичність по лицьовій лінії. Термін служби фільтрувальних патронів не відповідає даним, наведеним в тимчасовій інструкції користування респіратором; ... недостатній рівень одночасного захисту очей.

Такі респіратори добре підходять для малярних робіт, про що свідчать дописи в цій самій Вікіпедії.


Щодо респіраторів “Росток”, то саме в такому сидить на брифінгах і нарадах, а також їздить стратегічно важливими місцями області голова ОДА Олег Синєгубов. Навіть сьогодні о 14:32 на своєму каналі в Telegram він опублікував фотозвіт зі своєї подорожі до відрізка траси “Київ-Харків-Довжанський”. І там він був саме в такому респіраторі (фотоматеріал під головним фото).

Шість районів області взагалі не підготували номенклатуру щодо резервів, тому що просто не змогли накопичити потрібної кількості. Пообіцяли притягувати до дисциплінарної відповідальності голів райдержадміністрацій.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 964 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1964 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2578 0