Новини з 1996 року

Ми більше не кременчужани. З минулого тижня, або кременчуківці, або мешканці Кременчука - офіційно

Олександр Курилов 29 липня 2018 10:40 3189 0

Надалі кременчуцькі чиновники й обласні теж уникатимуть слова «кременчужани» у своїх зверненнях та повідомленнях, які стосуються  мешканців нашого міста.

Мова тут про філологію та рекомендації вчених-мовознавців, які радять більше не звертатися до мешканців Кременчука зі словами «кременчужани».

Це слово пропонується замінити на «кременчуківці», якщо йдеться про неофіційне звернення, або «жителі Кременчука» - якщо звернення буде офіційним.

А першим в історії нашого міста слово «кременчуківці» застосував позавчора телеканал «Лтава», де оприлюднено повідомлення що «двоє кременчуківців, знайшли в Афганістані чоловіка, який є зниклим радянським солдатом Ігорем Білокуровим…»

Це колишній військовий, житель Волині, який потрапив у полон і далі в Афганістані одружився й має п’ятьох дітей.

Втім прецедент, що стосується нашого міста, це нова назва  мешканців Кременчука - «кременчуківці».  Й таке звернення використовується на прохання філологів.

Щодо офіційного звернення – то ми просто жителі Кременчука, або його мешканці.

Слід додати, що цю рекомендацію філологів у міськвиконкомі виконують, бо за її виконанням дивляться наполегливі представники місцевого товариства української мови імені Тараса Шевченка.

Тож ні мер, ні прес-служба міськвиконкому слово «кременчужани» у своїх зверненнях більше не використовують.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись