Новини з 1996 року

Мешканцям кварталу 278 пощастило. Все могло бути гірше. Читачі про причини вчорашнього випадку

Олександр Курилов 03 квітня 2016 09:46 969 0

Користувачі соціальних мереж продовжують обговорення випадку з перевищенням тиску газу в будинкових мережах кварталу №278, що сталося вчора й супроводжувалося пожежею та вибухом.

Серед того, над чим міркують кременчужани, – це причини надзвичайної ситуації.

Одночасно мешканці міста, хто більш-менш знайомий з роботою газових мереж, відкидають офіційні пояснення про негоду, сильний вітер та інше. Версії, що були висловлені, -  як про потухлі факели на газорозподільчому пункті чи можливі нарікання на якість газу, за зауваженнями читачів, не витримують жодної критики.

Натомість громадяни зауважують, що мова йде про роботу фахівців ПАТ «Кременчукгаз» і про те, що нашому місту пощастило, бо наслідки могли бути значно гіршими.

Тож єдина версія, того що сталося вчора, – така. Через підвищення тиску газу в мережах учора відбувся його витік у квартирах будинків кварталу №278.

Але сам «…тиск регулюється газовим регулятором. На ГРП (газорозподільчий пункт) заходить газ середнього тиску /до 0,3 мРа/ і за допомогою регулятора знижується до низького, а вже газ низького тиску надходить у наші квартири. У ГРП передбачені запобіжні пристрої - ПСК /запобіжно-скидний клапан/, який у разі поломки регулятора скидає надлишковий тиск в атмосферу через свічку і ПЗК/ запобіжно-запірний клапан/ який у разі аварії відсікає подачу газу споживачам. Як бачимо, автоматика безпеки й не спрацювала. Чому? У цьому повинні розібратися спеціалісти. До речі, кілька років тому аналогічний випадок був у Дніпропетровську. Тільки там було все серйозніше», - пояснює те, що сталося читач, Олександр Дігтяр.

Звідси і висновки – аварія з газовими мережами у кварталі є у зоні відповідальності керівників ПАТ «Кременчукгаз» - голови правління Богдана Аксьоненка та головного інженера ПАТ Болеслава Грабовського.

Відповідно, підприємство повинне всі наслідки аварії ліквідувати, а постраждалим громадянам компенсувати їхні збитки.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 169 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 461 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1568 0