Новини з 1996 року

Мешканці будинку, що біля Центрального пляжу, виграли в апеляції судову справу проти забудовника

Андрій Михайленко 14 квітня 2017 09:33 1414 0

Як повідомила депутат Кременчуцької міської ради Оксана Піддубна, 12 квітня цього року Апеляційний суд Полтавської області фактично погодився з мешканцями будинку №1, що по вулиці Театральній (колишня Воровського), з їхнім небажанням бачити в себе на подвір'ї новий розважальний заклад.

Суд апеляційної інстанції залишив у силі  рішення судді Автозаводського районного суду Юрія Рибалки, котрий 23 лютого поточного року своїм рішенням фактично підтримав мешканців будинку №1, що по вулиці Театральній, які виступають проти намірів будівництва на території їхнього двору молодіжного центру.

Для тих, хто не в курсі, маємо зазначити, що мова йде про ласий шмат землі в центрі міста, який знаходиться між корпусом Кременчуцького політеху та баром "Ахтамар".

Для того, щоб побудувати молодіжний центр, необхідно спочатку знести сараї та побутові приміщення (вказані червоною стрілкою на головному фото до статті), які знаходяться на території подвір'я житлового будинку №1 по вулиці Театральній.

 

ЯК ВИГРАЛИ СПРАВУ В СУДІ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ

"Програма Плюс" вже повідомляла про те, що мешканці будинку по вул. Театральна, 1 (Воровського,1) проти будівництва біля їхнього будинку.

Причиною невдоволення називалося рішення міськради від 26 травня 2015 року, яким підприємцю Світлані Ковальовій дозволено будувати молодіжний центр на місці, де розташовані їхні приватні сараї.

Як зазначив один із мешканців даного будинку, на ці сараї нині оформлено технічні паспорти, а незабаром має відбутися офіційна реєстрація права власності.

Але забудовниця залишилася незадоволеною і подала позов до суду за те, що деякі мешканці завадили будівництву, а пані Ковальова заплатила за оренду чималу суму.

Попросила заявниця аж понад 40 тисяч гривень матеріальних збитків, що, звичайно, знову обурило місцевих мешканців.

Як каже мешканець будинку №1 по вулиці Театральній Володимир Халецький, у дворі будинку хотіли збудувати молодіжний центр, і для цього необхідно було знести їхні сараї та забрати частину території двору.

«Є двір, який місцева влада хоче забрати - мер зі своїми заступниками. Тупо ось так забрати, а Земельний кодекс говорить, що своїм двором мешканці розпоряджаються самі. Вони порушують усі права...

У кінці 2015 року, як тільки змінилася влада, відбулася перша сесія і вони відразу виділили ділянку в дворі, де хочуть будувати молодіжний комплекс.

А мешканців ніхто не питав. Там сараї... Ми зверталися з листом, і архітектура відповіла, що сараї є частиною квартир... Ми в суді просили скасувати рішення сесії про виділення ділянки у дворі під забудову», - каже Володимир Халецький.

Розглянувши справу в суді, суддя в позові забудовника до мешканців про стягнення кількох десятків тисяч гривень, заплачених за оренду землі, відмовив, а позов мешканців задовольнив.

Як зазначав юрист Дмитро Желєзнов, що представляє мешканців у суді, рішенням суду рішення міськради про виділення ділянки землі в дворі будинку скасовано, договір оренди землі для будівництва молодіжного центру визнаний недійсним.

«44 тисячі хотіли стягнути з мешканців, суддя відмовив позивачеві, а у нас був зустрічний позов до забудовника і міськради, щоб визнати недійсним рішення сесії і договір оренди. Наш позов був задоволений», - зазначив Желєзнов.

 

ПЕРЕМОГА В СУДІ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЇ

"Апеляційний суд Полтавської області своєю ухвалою відхилив апеляційну скаргу громадянки Ковальової (забудовник, котрий хоче здійснити забудову. - Ред.) та залишив без змін рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука від 23.02.2017, яким було відмовлено у задоволенні громадянці Ковальовій позовної заяви про стягнення з мешканців будинку №1 по вул.Театральній компенсації сплаченої орендної плати за землю в розмірі 44 599,62 грн., а також задоволено зустрічний позов мешанки Лещової (інтереси якої представляв мій помічник Дмитро Желєзнов) буд.№1 по вул. Театральній до Кременчуцької міської ради та Ковальової, відповідно до якого визнано незаконним та скасовано п.2 рішення Кременчуцької міської ради Полтавської області від 26.05.2015 в частині поновлення ФОП Ковальвій договору оренди, а також визнано недійним договір оренди землі від 08.07.2015 року", - повідомила депутат Оксана Піддубна.

Читайте також: В Полтаві пройшли криваві сутички між активістами та кременчужанами, які охороняли фірму забудовника

 

 

 

Теги: Політика КременчукаПригоди КременчукаЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 510 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 637 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1133 0