Новини з 1996 року

Мешканці будинку, що біля Центрального пляжу, через суд відбились від забудовника

Андрій Михайленко 23 лютого 2017 16:57 1034 0

Сьогодні, 23 лютого, суддя Автозаводського районного суду Юрій Рибалка своїм рішенням фактично підтримав мешканців будинку №1, що по вулиці Театральній, які виступають проти намірів будівництва на території їхнього двору молодіжного центру.

Для тих, хто не в курсі, маємо зазначити, що мова йде про ласий шмат землі у центрі міста, який знаходиться між корпусом Кременчуцького політеху та бару "Ахтамар".

Для того, щоб побудувати молодіжний центр, необхідно спочатку знести сараї та побутові приміщення (вказані червоною стрілкою на головному фото до статті), які знаходяться на території подвір'я житлового будинку №1 по вулиці Театральній.

Ми вже повідомляли про те, що  мешканці будинку по вул. Театральна, 1 (Воровського,1) проти будівництва біля їхнього будинку.

Причиною невдоволення називалося рішення міськради від 26 травня 2015 року, яким підприємцю Світлані Ковальовій дозволено будувати молодіжний центр на місці, де розташовані їхні приватні сараї.

Як зазначив один із мешканців даного будинку, на ці сараї нині оформлено технічні паспорти, а незабаром має відбутися офіційна реєстрація права власності.

Але забудовниця залишилася незадоволеною і подала позов до суду за те, що деякі мешканці завадили будівництву, а пані Ковальова заплатила за оренду чималу суму.

Попросила заявниця аж понад 40 тисяч гривень матеріальних збитків, що, звичайно, знову обурило місцевих мешканців.

Як каже мешканець будинку №1 по вулиці Театральній Володимир Халецький, у дворі будинку хотіли побудувати молодіжний центр, і для цього необхідно було знести їхні сараї та забрати частину території двору.

«Є двір, який місцева влада хоче забрати - мер зі своїми заступниками. Тупо ось так забрати, а Земельний кодекс говорить, що своїм двором мешканці розпоряджаються самі. Вони порушують усі права...

У кінці 2015 року, як тільки змінилася влада, відбулася перша сесія і вони відразу виділили ділянку у дворі, де хочуть будувати молодіжний комплекс.

А мешканців ніхто не питав. Там сараї... Ми зверталися з листом, і архітектура відповіла, що сараї є частиною квартир... Ми в суді просили скасувати рішення сесії про виділення ділянки у дворі під забудову», - каже Володимир Халецький.

Розглянувши справу в суді, суддя в позові забудовника до мешканців про стягнення кількох десятків тисяч гривень, заплачених за оренду землі, відмовив, а позов мешканців задовольнив.

Як зазначає юрист Дмитро Желєзнов, що представляє мешканців у суді, рішенням суду рішення міськради про виділення ділянки землі у дворі будинку скасовано, договір оренди землі для будівництва молодіжного центру визнаний недійсним.

«44 тисячі хотіли стягнути з мешканців, суддя відмовив позивачеві, а у нас був зустрічний позов до забудовника і міськради, щоб визнати недійсним рішення сесії і договір оренди. Наш позов був задоволений», - зазначив Желєзнов.

Представник забудовника, адвокат Лілія Олійник, заявила, що на дане рішення суду буде подана апеляція.

 

 

 

Теги: Пригоди КременчукаПолітика КременчукаЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 429 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 548 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1053 0