Новини з 1996 року

Меру видніше? Активістів шокує, що місцеву владу не цікавить думка кременчужан

Ксенія Омельченко 22 грудня 2018 14:15 500 0

Цього разу мова вже не про обговорення тарифів, а про облаштування в місті рекреаційних зон.

Для того, щоб зрозуміти ситуацію, певно, слід нагадати події літа 2017 року.

Тоді в нашому місті за ініціативи громадської організації "Культурний Діалог" було проведено проект "Майстерня міста". Цей проект уже кілька років проводиться у Львові, де вже став ефективною платформою для співпраці між активістами, місцевою владою та всіма, хто цікавиться життям свого міста. Схожого ефекту від проведення проекту абсолютно серйозно, хоч і трохи наївно, очікували кременчуцькі активісти.

Для цього вони намагалися залучити до проекту максимальну кількість містян та провести серед них опитування, що відповідало темі проекту. У містян тоді питали, чого не вистачає зеленим зонам у Кременчуці та які зони потребують розвитку в першу чергу.

Висловити свою думку про зелену зону на Молодіжному, як житель Кременчука, прийшов до активістів начебто зацікавлений міський голова Кременчука Віталій Малецький. Але це було один раз. Єдиним чиновником, що дійсно зацікавився проектом, виявився депутат Денис Терещенко.

За п'ять днів проект завершився. За результатами опитувань кременчужан було вирішено, що в нашому місті найперше слід вдосконалити три об'єкти - парк "Воїнів-Інтернаціоналістів", що на Молодіжному, парк "Юність" у Крюкові, а також зелену зону на Ревівці.

У мерії активістам тоді пообіцяли, що думку містян візьмуть до уваги, а зазначені зони нарешті приведуть до ладу.

Минуло півтора року. Що можуть помітити кременчужани? Тільки те, що вже кілька років єдиною пріоритетною зеленою зоною залишається сквер у центрі міста. 

Натомість учасники "Культурного діалогу" помітили дещо більше. Вони звернули увагу на нещодавно оприлюднені зміни до «Програми розвитку зон ландшафтно-рекреаційних загальноміського значення та зон озеленення загального користування міста Кременчука на 2018-2020 роки». 

Ця програма для активістів є дуже важливою, оскільки саме в ній прописані заходи, орієнтовані на розвиток рекреаційних зон нашого міста.
 

"У новій редакції програми передбачене збільшення обсягу фінансування до 210 тис. грн на виготовлення проектно-кошторисної документації для розвитку рекреаційних зон та збільшення обсягу фінансування до 4 млн 540 тис. грн на виконання робіт з реконструкції та благоустрою зазначених рекреаційних зон.

Але з програми вилучаються 11 пунктів, які стосуються саме досліджень та публічних обговорень перед облаштуванням рекреаційних зон. У пояснювальній записці до рішення повідомляється, що дані заходи вилучаються з програми «у зв’язку з проведенням у 2018 році»", - повідомляють активісти.
 

Зазначені документи дуже здивували активістів.
 

- Так що Ви там досліджували й де? Бо я чомусь не пригадую ніяких публічних обговорень, лекцій від експертів і соціологічних/урбаністичних досліджень Кременчуцьких зелених зон у 2018 році, - звернулася до мера Віталія Малецького учасниця "Культурного діалогу" Дар'я Корба.
 

Звернулася активістка й до Анни Іванової, яка готувала пояснювальну записку до ухваленого проекту рішення:
 

- Чи, може Ви, Анна Иванова, щось трохи наплутали у своїй Пояснювальній записці?  

Відчуваю потребу зрозуміти, що до чого, бо що ж це виходить: дослідження ми робимо примарні (тобто яких не існує), а потім у нас з'являться три відновлені зелені зони за бюджетні кошти, які будуть зроблені, "як люди хотіли", хоча в тих людей ніхто нічого не спитав?
 

Активісти написали запит до міської ради з двома проханнями.

Зокрема, як тепер без обговорення влада співпрацюватиме з громадою (що передбачено пунктом 1 у розділі 8 "Завдання програми"), а також надати результати проведених цього року заходів, які стали обґрунтуванням для вилучення з програми пунктів про публічні обговорення.

Однак, зважаючи на те, що відповідь на запит може прийти за 5, а то й за 20 робочих днів, ситуація навряд чи роз'ясниться найближчим часом. Можливо, запити активістів взагалі будуть відхилені, адже в Кременчуці ефективно досліджують, певно, тільки думку містян про нардепа Юрія Шаповалова.

Натомість будь-які інші обговорення та слухання в Кременчуці проводяться, здається, виключно для збереження формальностіНаприклад, останнє слухання КП «Теплоенерго», що відбулося 14 грудня. На нього люб'язно запросили тільки працівників самого підприємства. Вони питань не ставили, з керівництвом швиденько погодилися, і всі протягом 10 хвилин розійшлися по своїх робочих місцях.

Про те, як у Кременчуці проводиться обговорення тарифів, найбільш красномовно кажуть, певно, судові позови кременчужан, один з яких зараз розглядає Харківський апеляційний суд.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1340 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2332 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2954 0