Новини з 1996 року

Мерія обділяє коштами громадські організації, у яких немає "зв`язків"

Альбіна Козлова 01 лютого 2019 12:30 593 0

Депутат Оксана Піддубна на засіданні бюджетної комісії обурилася нерівномірним розподілом бюджетних коштів між громадськими організаціями в місті відповідно до рішення Кременчуцької міської ради від 30 травня 2018 року про фінансову підтримку статутної діяльності громадських об'єднань ветеранів та осіб з інвалідністю на 2018-2020 роки.

З першого погляду розподіл бюджетних асигнувань не викликає ніяких підозр, проте якщо вникати в суть справи, то, дійсно, незрозуміло, чому Департамент соціального захисту населення та питань АТО розпорядився коштами, не беручи до уваги реальні потреби деяких організацій. 

Наприклад, для Кременчуцького осередку Полтавської обласної громадської організації «Захист дітей війни», який потопає в боргах і не може розрахуватися за комунальні послуги ще за грудень 2018 року, повинні були виділити 37 тисяч гривень, згідно з документацією за травень минулого року, але з 18 січня 2019-го, за словами голови організації, виплати урізали до 15 тисяч на весь рік.

Тим паче, що кошти надійдуть їм лише з лютого, а от чим платити за компослуги, голова ГО пані Зоценко не уявляє. Каже, в них значний борг перед ПАТ "Полтаваобленерго" та ще й постійно пеню нараховують. 

А ось чому такий розподіл коштів, якщо вони щороку, коли формується бюджет міста, подають запити, де вказують необхідну їм суму, пані Зоценко й гадки немає, адже за програмою фінансової підтримки сума виплат має збільшуватися щороку, а не навпаки.

Порівняймо з фінансуванням інших організацій, наприклад, ГО "Нове серце", на фінансування якої з бюджету було заплановано 127 тисяч гривень, а наразі організація вже отримала 30 тисяч гривень, наголошує депутат Піддубна.

Можливо, все тому, припускає вона, що ця організація якимось чином пов'язана з нардепом Юрієм Шаповаловим, адже її юридична адреса збігається з адресою фірми "Апілак", яка належить сестрі нардепа. 

"Ця громадська організація зареєстрована за тією ж адресою, що й фірма "Апілак", яка належить сестрі нардепа Шаповалова. І гроші з міського бюджету витрачали минулого року на ремонт офісу. Все це в будівлі на вулиці Переяславській, 55", - наголосила Піддубна.

Втім депутати почали спростовувати її здогадки, повідомивши, що офіс організації знаходиться за іншою адресою.

Натомість, за даними з відкритих реєстрів, відомо, що фірми "Апілак" та ГО "Нове серце" зареєстровані саме по вул. Переяславській, 55а.

На думку ж депутата Піддубної, всі зв'язки в цьому випадку не випадкові. Вона припускає, що таким чином через громадську організацію відбувається відмивання грошей з бюджету міста родичами нардепа Шаповалова.

Про саму організацію відомо, що ГО "Нове серце" підтримує християнську місію "Mission Eurasia" в Україні, адже її власником за документами є Костянтин Тетерятников, проповідник однієї з американських християнських церков. Відомо також, що ГО "Нове серце" займається складанням візочків, комплектуючі на які доставляються зі США. За інформацією кременчуцьких ЗМІ, у 2017 році вони роздали 180 візочків.

У матеріалі дворічної давнини також вказано, що міська влада допомагає організації транспортувати візки для людей з обмеженими можливостями з Ірпеня до Кременчука, тому що власник ГО "Нове серце" Костянтин Тетерятников проживає в Ірпені, де і приймає допомогу від американських християнських церков.

Раніше, у 2017 році, в соцмережах було опубліковано багато інформації про діяльність вище згаданої громадської організації, зокрема, що кременчужани здавали кошти її керівництву на "допомогу дітям, які знаходяться в дитячій лікарні, та формування посилок в АТО"

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 203 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 572 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 709 0