Новини з 1996 року

Мерія Кременчука хоче взяти шалений кредит для вирішення проблеми, якої не існує

Віктор Крук 25 жовтня 2016 09:46 399 0

По Крюківському мосту хочуть пустити тролейбуси... Сесія Кременчуцької міської ради сьогодні буде приймати рішення щодо отримання кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку на 8 млн євро (240 млн грн.) для закупівлі нових тролейбусів КТУ. Головним мотивом такого рішення називають потребу забезпечення правобережжя соціальним транспортом та оновлення КТУ.

Схоже, дії Кременчуцької влади із взяттям кредиту на величезну для нашого міста суму – 240 млн грн. на вирішення проблеми, якої не існує, увійдуть до підручників. Точніше, проблема є, і оновлювати комунальний транспорт, безумовно, потрібно. Проте таких проблем у Кременчуці кілька десятків і більшість з них значно актуальніші, ніж нові тролейбуси. Це ремонт та заміна водопроводів і каналізації, утеплення бюджетних установ і житлових будинків, ремонт покрівель, міських доріг і бюджетних установ, проблеми екології і викидів, від яких задихаються кременчужани, тощо. Цей список можна ще довго продовжувати і більшість з цих проблем набагато актуальніші для кременчужан, ніж нові тролейбуси.

У мерії наполягають на тому, що турбуються про кременчужан – щоб їм було зручніше їздити. Мотив гарний, але нагадує дії недолугого автолюбителя, який для того, щоб йому було їздити зручніше, здав на металолом свій старенький ВАЗ, а взяв у кредит новенького Форда, на якому їздити і безпечніше, і зручніше. Зі стелі капає, у хаті холодно, грошей на ремонт покрівлі та утеплення будинку не залишилося, і у борг більше ніхто не дає, діти голодують,– адже вся зарплата йде на платежі по кредиту, зате до школи він їх возить на новенькому Форді. 

Пріоритетність великої кількості проблем, які має вирішувати міська влада, досі не визначена, і тому вона їх вирішує за власним розсудом. На перше місце поставила оновлення тролейбусів та забезпечення правобережжя електротранспортом. 

Чи можна вирішити другу проблему якось дешевше? Спочатку треба зрозуміти, чи є взагалі така проблема у Кременчуці і чи потрібні тролейбуси крюків'янам? Наразі транспортні проблеми правобережжя вирішуються завдяки приватним перевізникам. Є недоліки, які можна легко вирішити під час проведення конкурсу для перевізників на ці маршрути. Прописати в умовах конкурсу наявність великих автобусів та чіткий графік курсування маршруток у звичайному режимі (дешевих), а також зобов'язати їх перевозити пільговиків, розподіливши частку транспортних дотацій цим перевізникам. У такому разі проблема соціального транспорту для правобережжя буде повністю вирішена і на це з міського бюджету піде 0 грн і 00 копійок, а не сотні мільйонів, як нам сьогодні пропонують. Але таке просте рішення не задовольняє керівників міста.

Друга мета, яку вони декларують, – оновлення транспорту КТУ - більш нагальна. Проте, як пояснив керівник КТУ Олександр Вертюх, наразі усі тролейбуси, що знаходяться на маршрутах, у технічно справному стані і пройшли всі перевірки. Звичайно, на новеньких тролейбусах їздити приємніше, ніж на старих. Але Україна – бідна країна. І зручності проїзду у тролейбусі для наших громадян далеко не найголовніша проблема. 

До того автор згадав слова колишнього мера Олега Бабаєва, якого вважають своїм учителем теперішні керівники міста.
«Тролейбус – це не автобус. Це практично вічний транспорт. Двигун перемотав, де проіржавіло – підварив, і може їздити хоч сто років», - говорив Олег Бабаєв у 2011 році.

А дійсно, навіщо влізати по вуха у борги і витрачати 240 млн грн. на оновлення тролейбусів, якщо можна оновлювати тролейбусний парк потроху і не сплачувати відсотки за борги. Одних лише відсотків, які Кременчук буде віддавати банку, а це 16 млн грн. за теперішнім курсом  (7% від 8 млн євро), достатньо, щоб раз на рік купляти по 3-4 тролейбуси. Такими темпами за 12 років якраз і оновимо КТУ. І не доведеться повертати борг у 8 млн євро. 

Але тоді мер міста не зможе розпоряджатися 240 млн грн одночасно. А це приємно - мати у руках такі величезні гроші і вирішувати, нехай і через конкурс, кому їх віддати. Може, у цьому причина?

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись