Новини з 1996 року

Мер всю зиму "сосульку" смоктав, а про дітей не подумав. Прогноз погоди від Усанової. ЧП у Кременчуці

Марина Баніт 19 квітня 2017 11:08 1033 0

Сьогодні в міськвиконкомі засідала комісія із захисту прав дітей. На ній було тепло як ніколи, попри холоднечу в малому залі засідань.

Засідання вела депутат міської ради Тетяна Сідерка, яка розповіла свою думку щодо ситуації навколо вчорашнього термінового розпуску дітей на канікули.

Пані Сідерка після доповіді присутньої віце-мера Ольги Усанової та представника від освіти пана Лободи висловила думку всіх кременчуцьких батьків школярів.

Учора в місті сталося НП, усі батьки школярів дізнавалися один від одного, що начебто вранці в школу дітей не треба вести. Всі телефонували одне одному, з’ясовували правду. Як виявилося, після обіду було прийнято рішення щодо введення позачергових канікул. На сайті міськвиконкому інформація з’явилася після 18 години. Деяких батьків учителі повідомили близько 20 години вечора, а багатьом навіть не сповістили. А мова про 20000 дітей та ще більшу кількість батьків.

Пані Сідерка зазначила, що дана ситуація є повною безвідповідальністю. Батьки не знали, що робити з дітьми початкової школи. Але при цьому в квартирах удома дітей не чекає тепле житло - тут теж холодно, як і в школі. Дітей зі шкіл вигнали в холодні квартири. Діти старших класів замість того, щоб бути в школі під наглядом, вештаються по вулицях. Також батьки хвилюються й про те, як удома діти будуть обігріватися без нагляду батьків. До того незабаром у школах буде проводитися ЗНО, а перед цим вихідні дні, тож невідомо, як діти будуть складати іспити. Безвідповідальна влада наче нічого не знала, що вже тиждень тому всі ЗМІ сповіщали про погіршення погодних умов.

Депутат запитала в Ольги Усанової, чому вони ще тиждень тому не підготувалися до зміни температурного режиму та не вжили відповідних заходів, на що та відповіла: «Мой прогноз погоды показывает +18» і показала свій мобільний телефон. У залі пролунав сміх, бо не було слів.

 Віце-мер розповіла про те, що у них у міськвиконкомі немає власного гідрометцентру, і тому вона сама дивиться прогнози погоди в інтернеті. На це присутні журналісти запропонували їй читати місцеву пресу, де про штормове попередження писали ще минулого тижня. Також додали, що за пару днів прогнозуються морози.

Стало відомо, що в школах температура знизилася на вчора до +15 градусів. У дитячих садочках батьків попросили принести пластикові пляшки для наповнення гарячою водою, щоб класти під ковдру в тиху годину. У садочках дітей приймають, але обігрів іде за рахунок електричних обігрівачів.

Тетяна Сідерка зазначила, що у Львові та інших містах про людей подбали і включили опалення знову, але в Кременчуці влада вчинила безвідповідально. 

Оксана Піддубна розповіла, що вона з грудня відвідує апаратні наради і чує, про що там говорять. Метою даного заходу всю зиму було «обсосать с мером сосульку в нескольких  дворах... потом еще 2 месяца нашли тех бабушек, которые торгуют яблоками и яйцами – незаконная торговля, а потом мер на каждом совещании интересовался температурным режимом. Так вот у меня вопрос: почему мер не интересовался долгосрочным температурным режимом?» Пані Піддубна додала, що її більше цікавить питання нашої освіти, а не короткотривалі температурні режими.

Депутати почали запитувати, а що буде, якщо холод протримається увесь травень, то що взагалі колапс для нашого міста буде через дії безвідповідальних осіб?

Ольга Усанова зазначила, що в місті немає індивідуального опалення для освітніх та медичних закладів, тож вмикати прийдеться все місто. Але у цьому разі треба мати в запасі 5 діб.

Депутат Сідерка наполягала на тому, щоб включити опалення і у квартирах теж, бо наступного тижня також буде холодно. Наразі у Львові випав сніг.

Депутат Павленко Ганна заперечила, що платіжки такі шокуючі, що люди ладні терпіти холод, але не вганяйте в борги за комуналку. Вона додала: «вже трапилося, що трапилося», але, не виправдовуючи дії виконкому, треба переходити до конкретних дій. І, на жаль, реальність за тим, що є певні обмеження тим, що вже скоєно. Вона запропонувала як вихід – звернутися до небес, щоб небеса дали сонечко.

На все, що було сказано, Ольга Усанова монотонним, беземоційним голосом промовила: «Ми діяли у рамках законодавства та нормативів».

На що пані Сідерка зауважила: «Ви з холодним розумом це все озвучили» і додала, що вона виступає і як мати, і як депутат, тому її така безвідповідальність вражає.

На все це депутат Піддубна відповіла, що буде вимагати проведення службової перевірки, якщо Усанова не визнає свої помилки. «Есть у нас вице-мер, которая оправдалась во втором суде от коррупции – пусть оправдывается и теперь».

З великим питанням до безвідповідальності відповідальних осіб члени комісії проголосували за питання.

Два з цих питань були подібні: поновити навчальний процес негайно із забезпеченням владою належного температурного режиму в класах, а інше – поновити навчальний процес та покласти на батьківський розсуд, йтиме дитина до школи чи лишатиметься вдома. Обидва рішення не було прийнято.

Отже наступним, про що проголосували, було - впровадити процес переведення освітніх та дошкільних закладів на автономний режим. 

Також члени комісії проголосували за доручення відповідальним особам створити документ-регламент дій щодо термінового реагування в подібних ситуаціях.

Може, в наступному році щорічний весняний та осінній холод не застане зненацька нашу владу. 

Теги: Освіта КременчукаЧП

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 993 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1991 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2610 0