Новини з 1996 року

Мерів міст і Малецького теж позбавили права збільшувати тарифи на компослуги. Лист Мінрегіону

Олександр Курилов 15 травня 2019 11:10 779 0

Міністерство регіонального розвитку України оприлюднило лист з назвою «Щодо введення в дію з 01.05.2019 Закону України від 09.11.2017 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги».

Відповідний документ спрямовано до обласних державних адміністрацій. Зміст повідомлення – з 1 травня цього року органи місцевого самоврядування не можуть встановлювати тарифи на комунальні послуги.

«Звертаємо увагу, що після 01.05.2019 органи місцевого самоврядування та Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не можуть встановлювати (у тому числі за результатами коригування) тарифи на комунальні послуги, що надаються за договорами, укладеними до введення в дію Закону.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 4 Закону та статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін/тарифів на комунальні послуги відповідно до закону.

З 01.05.2019 комунальними послугами в розумінні статті 5 Закону є, зокрема, послуги з: постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.

Таким чином, з 1 травня 2019 року органи місцевого самоврядування можуть (мають повноваження) встановлювати тарифи саме на ці комунальні послуги.

Повноваження щодо встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення, централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) із зазначеної дати в органів місцевого самоврядування відсутні.  

Також відповідні повноваження відсутні в НКРЕКП (Законом внесено зміни до ст. 1 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг»). Варто зауважити, що нормативно-правові акти, які затверджені Урядом та Мінрегіоном на виконання вимог Закону, можуть застосовуватися лише в умовах переходу на нові договірні відносини.

Лист підписав заступник керівника Мінрегіону Єдуард Кругляк.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1269 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1936 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2478 0