Новини з 1996 року

Мерії на замітку: школяр запропонував варіанти зниження споживання електроенергії тролейбусами

Андрій Михайленко 03 травня 2017 09:01 818 0

Ідея учня 9-класу Кременчуцького ліцею №4 Максима Ярошенка є простою: під час гальмування тролейбусів перетворювати їхню енергію руху (кінетична енергія) в електричну, яку пропонують запасати в спеціальних ємностях - конденсаторах. Нині ж вся енергія руху тролейбусів під час гальмування перетворюється в тепло та лише зношує гальмівні колодки.

Як стало відомо, за розробку уродженець Полтавщини отримав у категорії "Енергозбереження та енергоефективність" диплом ІІ ступеня на 16-ому Всеукраїнському конкурсі молодих вчених та енергетиків "Молодь - енергетиці України".

За інформацією Максима Ярошенка, енергетичну ефективність сучасної системи керування міським транспортом різко погіршує гасіння енергії гальмування на баластних опорах. 

"Численні пуско-гальмівні сигнали різної інтенсивності в роботі тролейбусів обумовлені переважно трафіком міського руху та рельєфом ділянок доріг", - пояснює школяр.

"Альтернативною може бути накопичення енергії гальмування у спеціальних конденсаторах – у своїй роботі я обґрунтував перспективи використання накопичувачів конденсаторів у системі міського електротранспорту", - зазначає учень.

За словами Максима Ярошенка, практичне втілення запропонованого способу економії електроенергії на тролейбусах можливе в наступному році.

"В умовах переходу сучасної енергетики від традиційних до відновлювальних джерел необхідно розробляти нові засоби та методи перетворення і накопичення енергії. До того ж мені б хотілося зробити науковий внесок у розвиток мого рідного міста Кременчука», - впевнений 9-класник. 

Читайте також: Дорогу до Кременчука з Полтави цьогоріч знову ремонтує тесть олігарха-"гаманця" Путіна

Цьогоріч участь у 16-ому Всеукраїнському конкурсі молодих вчених та енергетиків "Молодь - енергетиці України" взяли майже 130 учнів шкіл, ліцеїв, гімназій та студенти технікумів і коледжів.

Дані напрацювання учня є актуальними, оскільки Київ не погодив Кременчуку зниження тарифів на електроенергію для тролейбусів

 

 

Теги: Економіка КременчукаЖиття КременчукаТранспорт КременчукаОсвіта Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1295 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2288 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2905 0