Новини з 1996 року

Мер Малецький як хлопчик для биття. Пережив ганьбу й здобув тактичну перемогу над нардепом Жеваго

Олександр Курилов 12 квітня 2018 13:29 1345 0

Кременчуцький міський голова Віталій Малецький, авторитет якого й так невисокий, вляпався в новий скандал.

Ціна скандалу –  сьогоднішня тактична перемога над нардепом Жеваго, якому депутати Полтавської обласної ради не дозволили встановити нову грошову оцінку землі, що знаходиться в оренді ПАТ «Біланівський ГЗК».

Це сесія Полтавської обласної ради, де серед усього депутати вирішували питання збільшення вартості оренди для земельних ділянок. І таких ділянок площею до 0,1 гектара - 25.

Що мало б бути в підсумку – депутати у випадку затвердження нової  вартості оцінки землі дали б можливість уже сільським радам отримувати в тридцять разів більше коштів, ніж є сьогодні.

Однак слід знати, що таке Полтавська обласна рада. Нині це зібрання людей, схожих на кременчуцьких депутатів, але вони представники значно більшого бізнесу й усі залежать від своїх вождів.

Тож головних думок, які пролунали під час прийняття, тобто відмови рішення, було дві.

Перша - мера Малецького, який закликав відмовити по цих питаннях і вимагати нової експертизи будівництва Біланівського ГЗК. Точка зору нашого мера – існуюча експертиза Мінрегіонбуду не годиться.

А годиться експертиза міжнародна, але яка саме міжнародна – не уточнювалося.

Протилежна точка зору – від голів сільських громад, які просили все  затвердити. Причина – ці земельні ділянки вже в оренді й потрібно підвищити вартість землі. Бо вже в сільських радах вимагають підвищення зарплати й потрібно робити ремонти й таке інше.

«Ви відстоюєте інтереси своєї команди, а ми - своєї громади», - такими словами дорікнула голова сільради приміського Омельника Олександра Шереметьєва меру Кременчука Віталію Малецькому.

Далі ж – просто голосування, яке більше нагадувало знущання над нардепом Жеваго, якого в залі хоч і не було, але…

Знущання, бо пропозиція зняти всі ці питання одразу на доопрацювання не пройшла.

Тож депутати Полтавської облради голосували за кожне питання Біланівського ГЗК, а таких 25, і щоразу по кожному відмовляли.

А кожна така відмова – удар по тій чи іншій сільській раді, яка сподівалася отримати більше коштів, але не отримає.

У підсумку вийшло таке.  

25 неприйнятих рішень по оцінці землі для Біланівського ГЗК аж ніяким чином не зачіпають інтереси власника цього підприємства, нардепа Жеваго, який прагнув заплатити за землю в 30 разів більше, але йому цього не дали зробити.

Ще в підсумку – сільські ради, які мали б отримати більше грошей за землю, надану в оренду, але не отримають.  

Інше – Кременчуцький міський голова Віталій Малецький остаточно розсварився з навколишніми селами, бо обмежив їм можливості у фінансуванні. А ще в Мінрегіонбуді нашого мера будуть запитувати, яку він хоче експертизу - стосовно екології чи й інші теж.

Щодо самого продовження будівництва Біланівського ГЗК, то сьогоднішнє голосування депутатів Полтавської облради аж ніяк на це не вплинуло. Так само ніяких рішень з приводу покращення екології не приймалося.

Тож дивимося далі: серйозна війна між нардепом Шаповаловим, заступником голови Полтавської облради Холодом та їхнім підлеглим – мером Кременчука Малецьким з народним депутатом України Жеваго триває.

Єдине, що погано, – в цій війні якось не до людей і першими це відчують у навколишніх селах. А потім усе це відчують у Кременчуці. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 1041 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1487 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1924 0