Новини з 1996 року

Мер Малецький вже оформив собі субсидію? Чому у міськвиконкомі згадали слово «на жаль»

Олександр Курилов 09 липня 2018 14:22 886 0

Чиновники міського виконавчого комітету висловлюють нерозуміння нинішньої ситуації, яка склалася в Кременчуці з переоформленням субсидій за новими правилами, в яких є серйозні зміни. І їхнє нерозуміння настільки велике, що в бік кременчужан «батьки міста» висловлюють свій справжній біль. А головне питання тут  одне.

За результатами минулорічного опалювального періоду, кількість сімей, які оформлювали субсидію, в Кременчуці складала 63 тисячі, або 4/5 усіх мешканців.

Натомість при призначенні субсидій на початок літа лише 21649 кременчуцьких  родин отримали повідомлення, що субсидія їм буде призначена автоматично.

Ще 28 тисячам родин районні управління субсидій рекомендували уточнити дані про себе, які пов’язані зі складом родини та місцем проживання-реєстрації.

Ще 13 тисячам сімей через борги за комунальні послуги субсидії не призначено.

Висновок же такий – з міськвиконкому.  

«На жаль, у районні управління соцзахисту звернулися лише більше 8 тис. кременчужан», - говориться в спеціальному повідомленні Кременчуцького міського виконавчого комітету з цього приводу, де слово «жаль»  використано як натяк на те, що люди не розуміють проблеми чиновників.

Далі ж можна сказати таке.

28 тисяч родин мешканців нашого міста – це ті громадяни, яким потрібно уточнювати дані про себе. Але це слід робити лише у двох випадках – коли за новими правилами при нарахуванні субсидій дохід у таких родинах враховуватиметься двічі. Спочатку – при обрахуванні субсидії для житла, в якій прописані інші представники цієї ж родини. А вдруге – при оформленні субсидії на ту квартиру, в якій прописаний сам заявник.

Раніше в таких родинах було все простіше. Кожен платив за те житло, в якому був прописаний. Тепер дохід громадянина враховується двічі й зрозуміло, що при подвійному підрахунку доходів, яких насправді вдвічі менше, ніяка субсидія людині не світить.

У нових правилах є й інші проблеми – коли всім безробітним, які рік простояли в центрі зайнятості й не знайшли роботу, нараховуватимуть дохід 5286 гривень (3 прожиткові мінімуми), через що субсидій точно не буде.

Звідси й усі відповіді на запитання з міськвиконкому – от чому так довго люди не йдуть оформляти субсидії? От саме тому й не йдуть, бо бажаючих, аби його дохід враховувався двічі при нарахуванні субсидій, у Кременчуці не так і багато. Тому всі й займаються як не перепропискою, так розлученням.

І останнє – оприлюднена в міськвиконкомі картина міського життя доволі показова. З того, що нам розповіли соціальні служби, – предмету для гордощів немає.

У Кременчуці нараховується 220 тисяч мешканців. Усього в місті проживає біля 80 тисяч родин, з них 63 тисячі отримували взимку субсидії, а сьогодні в місті вже є 13 тисяч сімей, які мають борги за комунальні послуги.

Якщо згадати, що саме в нашому місті тарифи на комунальні ціни вищі, ніж будь-де: у Києві, Полтаві, Черкасах… то можна зрозуміти, що саме в нас відбувається і як міські чиновники сміються над кременчужанами. Тож, пане мер Малецький, ви вже оформили субсидію?

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись