Новини з 1996 року

Мер Малецький сьогодні у пологових будинках. Міркує, чому у Кременчуці криза з демографією

Олександр Курилов 02 січня 2018 10:30 573 1

2 січня сьогодні й у наших чиновників – традиційний день.

Бо в другий день Нового року всі мери Кременчука, які були і які будуть, об’їжджають два пологові будинки, аби вручити подарунки тим родинам, у яких дитина народилася 1 січня.

У 2018-му першою народилася дитина в пологовому відділенні 2 міської лікарні, що в Крюкові. Й мова тут про хлопчика вагою 2960 грамів та зростом 49 сантиметрів.

А всього 1 січня в Кременчуці народилося троє хлопчиків та одна дівчинка, й це не дуже багато, бо минулого року новонароджених було більше.

Тож по міському пологовому будинку чиновників – мера Кременчука Віталія Малецького та його заступницю Ольгу Усанову - водив головний лікар Ярослав Прокопчук, який  розповідав, що зміни все-таки є.

І вони передусім у тому, що здорових дітей народжується більше, бо рівень медичного обслуговування вагітних у Кременчуці високий і робиться для його підтримки немало.

Зокрема, пологи в Кременчуці, які оплачуються з міського бюджету для породіль, безкоштовні, а міський пологовий будинок уже досить давно є закладом другого рівня, що дуже непогано для міста.

Однак у Кременчуці є своя загальна тенденція. Вона ж у тому, що медики відзначають щороку зменшення кількості новонароджених. У 2017 році в місті народилася 2541-а дитина. У 2016-му новонароджених  було на 250 більше.

Зрозуміло, що кременчуцькі чиновники цим занепокоєні й для покращення ситуації в нашому пологовому пропонують народжувати мешканкам сусідніх районів. Єдине, що для такого спочатку їхні чиновники мають перерахувати кошти за своїх людей.

І це ситуацію з демографією й справді рятує, хоч і не дуже. Вочевидь, що, крім пологового будинку з кваліфікованими спеціалістами, в Кременчуці має бути ще щось. А от що саме – про це не говорили.

Слід додати, що цього року перебування міського голови Віталія Малецького в центральному пологовому будинку Кременчука було дуже коротким.

Він обійшов породіль, вручив подарунки (сертифікати на 4,5 тисячі грн.) і поїхав у Крюків, де народилася перша в місті дитина у 2018-му році.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Оленка 02.01.2018 15:42

Для багатьох сімей нашого міста народжуванність є великою проблемою,через стан здоров'я.І,знаєте,якби цей "народний мер" перірдично спонсорував хочаб лікування таким бажаючим сім'ям,або "ЕКО"(що є дорогою процедурою і можливо не одноразовою),замість фіолетових лавочок,то думаю,і йому б десь зірка посміхнулася б... Натомість він хоче,реально знаючого і професійного лікаря замінити кимось вигідним для себе...