Новини з 1996 року

Мер Малецький, прикрути! Громадяни скаржаться на неймовірну спеку в квартирах - батареї смажать

Валерія Макряшина 11 листопад 2019 10:18 1273 0

#Віталікприкрути. Флешмоб із такою назвою пропонують запустити кременчужани, бо такої спеки у своїх помешканнях вони явно не очікували. Разом із цим громадяни бояться, що це обернеться їм великими цифрами в платіжках. І тут зазначимо, що все так і буде, бо наші тарифи на теплопостачання чи не найбільші в Україні. 

У мерії ж із цим робити нічого, звісно, не збираються, але скарги прийматимуть залюбки - на службу допомоги мера, мовляв, телефонуйте або ж своїй управляючій компанії із закликом знизити температуру. Але не факт, що вікна в кременчужан зачиняться, а батареї перестануть "кипіти". 

Середня температура за вікном наразі перевищує норму, й комунальні служби не завжди встигають оперативно реагувати на подібні зміни. Точніше, ніколи не встигали. 

У результаті багато мешканців Кременчука щороку зустрічаються з проблемою "перетопу".

До речі, норма температури у квартирі становить 22-24 градуси вище нуля за Цельсієм. Допустимими вважаються коливання плюс-мінус два градуси. Якщо ж температура протягом досить тривалого часу не відповідає цим нормативам, можна зі спокійною совістю піднімати шум.

Так і зробили мешканці Кременчука. Світлини з термометрами з'явилися в соцмережах минулими вихідними. 

 

Стовпчик термометра піднімається до 30 градусів, кременчужани ледь не втрачають свідомість і, щоб полегшити своє самопочуття, йдуть на вулицю. 

 

 

"Мені доводиться накривати батареї у квартирі. Батареї смажать на повну. 

У квартирі стає нестерпно, а головне - з'являється велика сухість повітря, внаслідок якої дуже сохне шкіра, особливо в моєї маленької дитини.

Борюся тим, що накриваю товстим махровим рушником усю поверхню батарей, попередньо його намочивши прохолодною водою, але потрібно його віджати так, щоб із нього не текло... Батарея менше гріє і вологість у кімнаті підвищується. Після висихання рушника повторюємо процедуру..." - таким лайфхаком поділилася місцева мешканка Олена Г. 

 

 

Поки мерія не коментує цю ситуацію, як і завжди, в Україні є загальноприйняті норми та поради, що робити громадянам, чиї батареї "тріскаються", бо неймовірно гарячі. Варто також відмітити, що тоді як мешканці нагірної частини, Молодіжного та центру скаржаться на спеку вдома, на Раківці кажуть, що батареї ледь теплі. 

"Якщо температура повітря у квартирі не відповідає встановленим нормам (вище 22-25 градусів або нижча 18), власник має право звернутися зі скаргою (заявкою) в керуючу компанію, яка обслуговує ваш багатоквартирний будинок, або прямо в мерію вже зі скаргою на управляючу компанію", - радять спеціалісти.

Тоді як кременчужани можуть отримати пораду, мешканці Полтави самостійно регулюють температуру у своїх домівках. Так, згідно з оприлюдненою на сайті Полтаватеплоенерго інформацією, мешканці будинків у Полтаві можуть здійснювати теплорегулювання. 

Вони самостійно вирішують, яка температура в будинку буде прийнятною для всіх, і підтримують її. Тут споживачам важливо домовитися, чи вони погодяться на нормативну температуру +18-20°С або ж матимуть у квартирах приблизно +25°С, але й відповідно сплачуватимуть більше. Слід наголосити на необхідності регулювання температури в перехідні періоди (навесні й восени), коли денна температура зовнішнього повітря може перевищувати +5–8°С. Це дозволить уникнути так званих «перетопів» і збереже кошти споживачів.

А в нас кременчужанам радять терпіти й уже збирати кошти на оплату комунальних послуг, від якості яких вони, на жаль, не в захваті. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 482 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 956 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3467 0