Новини з 1996 року

Мер Малецький перестарався з підвищенням тарифів на тепло. Як реагують жителі на рекордні ціни?

Олександр Курилов 10 лютого 2019 11:13 1107 0

Міський голова воював з енергетиками, а громадяни постраждали

У Кременчуці завершується війна міського голови Віталія Малецького, яку він вів проти ПАТ «Полтаваобленерго», щоб вставити в ланцюжок постачання тепла та гарячої води, в якому постачальником були енергетики, а споживачами – люди, ще й своє підприємство «Рога і копита», яке має назву КП «Теплоенерго».

І це війна нашого мера за гроші, яка почалася у 2015, й останнє підкилимне повідомлення від депутата міськради Ульянова з неї пролунало наприкінці 2018 – через суд міським чиновникам вдалося збити з обласних енергетиків 20 мільйонів гривень, які вони повинні виплатити комунальному підприємству «Теплоенерго» за транспортування тепла квартальними мережами.

Але це лунало у 2018-му. Натомість у січні 2019 вже на засіданні міськвиконкому пролунав натяк про компроміс між міськими чиновниками та енергетиками. Й цей компроміс простий – вартість транспортування тепла по квартальних мережах для мешканців Кременчука збільшується вдесятеро й це одна з причин нового підвищення цін, які запроваджуватимуться в життя з початку березня 2019 року.

У результаті ж такого ставлення чиновників до жителів міста Кременчук став найдорожчим містом в Україні за вартістю комунальних послуг.

Кременчужанка Вікторія Кочерга з цього приводу пише в соціальних мережах так.

«Отримала 2 рахунки на пошту. За київську квартиру в столиці (де орендувала раніше кімнату й оплачувала через їх систему комуналку) і за свою Київську вулицю в Кременчуці.

Опалювальна площа відрізняється на 20 квадратів.

Київ - 69 квадратів за ціною 3908 грн.

Кременчук - 49 квадратів за ціною 4033 грн.

Давайте порівняємо середні зарплати в приватному секторі, наприклад, для того ж бухгалтера (працівник на ставці, 40 годин тиждень), на Work в руки:

Київ - 20 тисяч. Кременчук - 8 тисяч» - така ситуація з цінами на комунальні послуги, які всім нам встановлює міськвиконком – мер Кременчука Віталій Малецький та його заступники.

 

 

Депутат Піддубна закликає міського голову припинити подвійну бухгалтерію

Натомість депутат міськради Оксана Піддубна, одна з небагатьох обранців кременчужан, яка хоч щось робить, створила у ФБ спеціальну групу з назвою «ПРОТИ ГЕНОЦИДНИХ ТАРИФІВ У КРЕМЕНЧУЦІ», щоб через неї впливати на розвиток цінової ситуації в місті.

І з цього приводу депутатка пише:

«Шановні мешканці Кременчука! Дана група створена на прохання багатьох з Вас.

Мета - ЗУПИНИТИ СВАВІЛЛЯ МІСЦЕВИХ МОЖНОВЛАДЦІВ у частині стабільного підвищення тарифів на тепло та гарячу воду (й не тільки).

Для початку відповім на найпоширеніші питання, які від ВАС лунають.

***
ПИТАННЯ №1: Хто підвищує та затверджує тарифи?

ВІДПОВІДЬ: У рамках реформи децентралізації та місцевого самоврядування з березня 2017 року тарифи на тепло та гарячу воду для комунальних і комерційних підприємств м. Кременчука затверджує виконком під керівництвом МЕРА.

***
ПИТАННЯ №2: Що таке економічно обґрунтовані тарифи КП «Теплоенерго»?

ВІДПОВІДЬ: Економічно обґрунтовані тарифи в Кременчуці – це М ІФ (така собі гарна обгортка, яка в собі нічого не містить, але активно використовується як аргумент для постійного підвищення тарифів).
Я стверджую це тому, що навіть мені, як депутату Кременчуцької міської ради (та що там мені - комісії Гройсмана), не надають УСІ вихідні дані (цифри) для обрахунку тарифів, навпаки – приховується інформація, з яких джерел оплачуються юридичні послуги адвоката й депутата Ульянова, а зарплата директора сягає 60 тис.грн/місяць.

Більш того, МЕР зі своїми поплічниками категорично ПРОТИ незалежного аудиту та проти створення наглядових рад, у компетенцію яких входило б отримувати ВСЮ необхідну для обрахунку інформацію, адже станом на сьогодні на комунальних підприємствах існує: ПОДВІЙНА бухгалтерія (чорна та біла), відкати нардепу-кнопкодаву та роздуті штати керівництва.

 

Як коментують ініціативу?

«ШАНОВНІ, ВИСЛОВЛЮЙТЕ СВОЮ ГРОМАДЯНСЬКУ ПОЗИЦІЮ, ОДНА АБО П'ЯТЕРО ЛЮДЕЙ НІЧОГО НЕ ВИРІШАТЬ! Залучайте знайомих, колег, друзів. Невже Вам байдуже підвищення тарифів? Це ж Ваші з нами кошти, зароблені не сидячи в кріслі й підписуючи папери, нас не возять на машинах, про нас не «тріщать» у газетах та на телебаченні, ми не отримуємо по 70 тис заробітної плати, яка, до речі, сплачена з наших коштів!

ЗБИРАЄМОСЬ, ЩОБ ЦЕ ВСЕ ВГАМУВАТИ Й НЕ ДАТИ ДАРМОЇДАМ ТИХО ТА СМІЮЧИСЬ ПІДВИЩУВАТИ ТАРИФИ! Ми вправі самі вирішувати, що і скільки ми повинні оплачувати! Для цього достатньо громадянської позиції та громадських слухань! ДЯКУЮ ВСІМ, ХТО ДОЄДНАЄТЬСЯ! Один «клоун» не попре на всю громаду Кременчука, тому ДІЄМО!» - зазначає з цього приводу мешканець міста Артем Марченко.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись