Новини з 1996 року

Мер Малецький підвищить кременчужанам тарифи на тепло. «Громадські слухання» в МПК сьогодні

Олександр Курилов 09 жовтня 2017 14:39 2453 0

Кременчуцька міська влада підвищить тарифи на тепло та гарячу воду в розмірі 20 відсотків. Відповідне рішення прийме міський виконавчий комітет у складі мера Віталія Малецького та його восьми заступників.

А далі це рішення про велике подорожчання опалення до 38 гривень за метр площі житла урочисто підпише сам міський голова Кременчука Віталій Малецький…

Це в Міському Палаці культури сьогодні - громадське обговорення нових підвищених тарифів, про проведення яких оголосили три дні тому.

Подорожчання тепла та гарячої води ініціює міська влада в особі комунального підприємства «Теплоенерго». Те, що називається "обговоренням", – відбувається у напівпорожній залі зі слухачами та виступаючими.

Тож перед присутніми виступив син секретаря міськради й заступник керівника «Теплоенерго» Андрій Гриценко, який розкрив глибинну тему, що інвестиція – це заміна труб. Виступив сам керівник підприємства Дмитро Питулько, який розповів про кількість котелень, і після нього - ще три його заступники.

Представники ж «Теплоенерго» говорили, що сидять у боргах як у шовках, бо винні 35 мільйонів гривень за газ і 12 мільйонів гривень за тепло, яке купують у ТЕЦ ПАТ «КВБЗ».

Інше, про що скаржилися людям, так це про те, що, згідно з розподілом, 93 відсотки платежів за тепло та гарячу воду в них розподіляють централізовано й до цих коштів вони доступу не мають. А раз не мають, то тарифи слід підвищувати.

Втім присутні мешканці міста з таким висновком не погоджуються, бо з того, що показали, – вартість тепла й гарячої води буде захмарною й рахунки просто вдарять з новою силою по людях.

Згадали  громадяни і про зарплату директора комунального підприємства Дмитра Питулька, й про те, що він отримав відпускних 30 тисяч гривень. І це при тому, що дві третини мешканців не знають, як їм розраховуватися за компослуги.

Ще можна було почути виступ Оксани Піддубної, депутата міськради, яка заявила, що рішення про подорожчання має прийматися на сесії міської ради обранцями кременчужан. До того ж, і це слова віце-прем'єра Розенка, – причин для подорожчання немає.

Говорили й про те, що нові тарифи, які встановлюють, повинні бути перевірені незалежними експертами, а не просто виписаними, як комусь забажалося.

Така точка зору Валерія Медведовського, керівника громадської організації, який з колишніх віце-мерів став одним з опонентів нинішнього міського голови.

Не менш серйозне зауваження й від репортерів Кременчука. І мова про те, що мер Віталій Малецький порушив зі своїм обговоренням тарифів усі можливі закони, в тім числі й статут громади Кременчука.

Втім виступи лунали й лунали, а фінал у цій справі був один.

Ніхто на «обговоренні» не голосував ні за які тарифи, бо голосуватиме лише міськвиконком після цих зборів з «громадським обговоренням».

А воно, «громадське обговорення», і відбулося – так заявив наприкінці виступів один із заступників директора комунального підприємства «Теплоенерго».

Слід додати про відсутність на цьому зібранні будь-кого з наших градоначальників.

Ні мер Віталій Малецький, ні секретар міськради Гриценко, ні заступник мера з УЖКГ Декусар на обговорення не прийшли, бо в такому випадку людям довелося б дивитися в очі.

Останнє – про те, що буде далі. А далі ж буде термінове зібрання міськвиконкому і офіційне оголошення нових тарифів.

Одночасно будуть судові позови проти мера, бо з такими порушеннями, як у Віталія Малецького, ще ніхто таких важливих питань не вирішував.

А ще далі, вже в листопаді, услід за комунальним підприємством «Теплоенерго», вартість тепла та гарячої води підвищить ПАТ «Полтаваобленерго».

І тоді всім, бо сьогодні це стосується лише однієї частини нашого міста, стане дуже сумно.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1283 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2281 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2898 0