Новини з 1996 року

Мер Малецький не хоче виконати свою обіцянку? В медицині Кременчука – критична ситуація

Олександр Курилов 11 листопад 2017 11:50 794 0

Медичні працівники нашого міста сьогодні – в жорстокій кризі. Причина кризи – мінімальний розмір заробітної плати, яку вони отримують.

І про те, що все справді так, «Програмі плюс» розповідають у всіх наших лікарнях.

«Вся справа в тому, що нам виплачують заробітну плату не за мінімальною зарплатою у 3200 гривень, а за тарифними розрядами, до яких додаються доплати. 

І сьогодні те, що ми отримуємо на руки, якраз і дорівнює мінімальному розміру оплати праці, з якої далі вираховуються всі податки.

У підсумку, з огляду на наші ціни на продукти харчування, на зростання вартості  тепла та гарячої води – в медичних працівників у гаманцях - катастрофа», - таку розповідь репортер вислухав від гіппократів учора.

І слід додати, що ці люди праві. Тарифний розряд, за яким їм нараховують оплату праці, менший на два розряди, ніж у педагогів нашого міста.

І що робити в цьому випадку?

А відповідь на це дуже проста.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький ще два роки тому обіцяв втілити в життя програму доплат медичним працівникам з міського бюджету. Такі доплати діють в інших містах України, але не в Кременчуці.

Далі ж можна говорити про те, де взяти кошти в бюджеті для допомоги нашим медсестрам, лікарям та всім нашим працівникам медицини. І тут поле діяльності для пошуків грошей – безмежне.

Для такого можна зекономити на кронуванні дерев, що проводиться двічі на рік, а можна просто скоротити районні адміністрації з усіма контакт-центрами, користі від яких у міському житті – нуль цілих і нуль десятих. І тоді питання було б вирішене.

Але все це потрібно ініціювати. Репортера дивує, чому мовчить комісія міськради з питань охорони здоров’я, яку очолює Денис Терещенко, й зацікавленість якої не пішла далі спеціальної програми з допомоги наркоманам метадоном.

Ще й це важливо – репортер інколи зустрічає на вулицях міста відомого нашого борця з  медичною реформою й керівника міської медичної профспілки пана Скутіна.

То пане профсоюзний діяч, чому ви не йдете до мера міста Малецького й не кажете йому, що у вас біда у вигляді кадрової чехарди з працівниками, коли медсестри в лікарнях після медучилища два роки працюють у лікарнях і далі тікають, бо жити на таку зарплату  неможливо.

Репортер звертається до наших відомих кременчужан - головних лікарів, які намагаються робити хоч щось у цьому хаосі: чому ви не йдете до міського голови Малецького й усі разом не вирішуєте проблему?

 

  

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись