Новини з 1996 року

Мер Малецький «наїхав» на Польщу. Про зарплати у 500 та тисячу доларів США й дипломатію

Олександр Курилов 23 вересня 2018 11:54 4496 1

З Кременчука тікають кваліфіковані працівники, натомість наш міський голова Віталій Малецький думає про те, як це зупинити в наказовому порядку, обмежити, тобто прив’язати робочі руки до певних промислових  підприємств та зробити жителів кріпаками.

Кріпаками, бо, на думку нашого градоначальника, жителі Кременчука працездатного віку мають працювати за копійки, платити за скаженими місцевими тарифами на комунальні послуги й при цьому посміхатися.

Це Кременчуцька міська рада вчора.

Зміст заходу – міський голова Кременчука Віталій Малецький зустрічається  з польським  віце-консулом Ганною Шулявською, яка приїхала на дострокове святкування Дня нашого міста.

І початок святкової зустрічі мера та віце-консула – зі скарг нашого градоначальника на життя.

А скарга ж  - на компанію «Песо», де виробляють вагони, зразка  крюківських, і яка знаходиться в місті-побратимі Бидгощі.

З того, що розповідав Віталій Олексійович Ганні Шулявській, – «працівники ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» їдуть у це польське місто працювати, бо в гонитві за довгим карбованцем».

«Якщо таке збережеться, то від цього не виграє ні Україна, ні Польща», - видав віце-консулу свій глибокий висновок наш мер.

Слід сказати, що польський дипломат відреагувала на закид спокійно й пояснювати, що поляки теж їдуть працювати як не в США, так Німеччину, бо там зарплата ще більша, – не стала.

Так само жінка не уточнювала, що ця проблема легко вирішується й головне тут – оплата праці.

У Кременчуці, на тому ж ПАТ «КВБЗ», заробітна плата складає 500 доларів США з плаваючою премією. На такому ж вагонобудівному заводі в Польщі, у Бидгощі, – 1000 доларів, які «не плавають».

І зрозуміло, що в разі підвищення кременчуцьких стандартів в оплаті праці будь який відтік кадрів був би в місті припинений і навіть навпаки.

Ті ж самі працівники ПАТ «КВБЗ» залюбки повернулися б додому, бо тут у них квартири, родини, діти.

Але це станеться тільки в тому випадку, якщо наші директори зрозуміють, що іншого шляху, ніж гукати своїх працівників, аби повернулися на завод, у них немає.

А поки цього не сталося, то вже наш міський голова висловлює свої нарікання, що кременчужани їдуть на роботу за кордон.

Однак висновки нашого градоначальника, зарплата якого вдесятеро більша, ніж у кваліфікованого майстра, який виробляє додану вартість, з його намаганням будь-що обмежити, прив’язати, не пускати, - тільки через нерозуміння ситуації.

Погано, коли знання про економіку недостатні й те ж саме з життєвим досвідом.

Слід додати, що наші промислові підприємства незабаром матимуть нові проблеми з кадрами, яких уже рік, якщо не більше, катастрофічно не вистачає. І мова тут уже про Німеччину, де готують спрощення в отриманні робочих віз для громадян України.

Але в Німеччині зарплата на заводах уже не тисячу доларів, як у Польщі, але набагато більша. І там є не тільки вагонобудівні заводи.

І про подяку. Насправді здається, що наш міський голова Віталій Малецький мав би не скаржитися віце-консулу, але дякувати.

Бо якби не було «безвізу» й можливості працювати за кордоном, то перше, що було б сьогодні в Кременчуці, – це дике безробіття, черги бажаючих працювати й мінімальні зарплати. А так Президенту України слід за безвіз подякувати, а не думати, як повернути "все в зад".

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Сергей 23.09.2018 20:31

Я не много не пойму в чем именно прикол?Вы считаете что лучше чтобы человек, получивший образование и опыт в Украине может поехать в другую страну и не платить налоги в Украину?,так нам хана.Тогда эти люди не имеют никаких прав на субсидию и на бесплатную медицину- по-моему это справедливо...

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 509 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 986 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3496 0