Новини з 1996 року

Мер Кременчука з депутатами помилились. Віце-мер Неїленко про спад надходжень до міського бюджету

Олександр Курилов 07 серпня 2017 12:01 889 0

Кременчук буде єдиним містом на Полтавщині, де збільшення надходжень у міський бюджет з причини децентралізації або навпаки –  різке зменшення цих надходжень, бо підприємства міста своїх показників виробництва не покращують,  ніяк не вплине на життя міста.

Причина – в нашому місті немає власних проектів з фундаментального ремонту доріг чи облаштування зупинок, або кардинального масового оновлення медичних закладів і всього іншого, що чиновники мерії могли б показати людям і сказати: ми зробили й ми змогли.

Однак саме в цьому й головний плюс, бо все одно кошти, які вже є в міському бюджеті, вкладати у розвиток Кременчука ніхто не поспішає.

Відповідно, представникам міськвиконкому з цим питанням байдуже, бо вони досягли головного.

Навіть зі зменшенням надходжень з податків кременчужан у міський бюджет та провалів усіх фінансових планів коштів на виплату заробітної плати армії кременчуцьких чиновників вистачить з головою.

І зрозуміло, що грошей для виплати премії самим «батькам» Кременчука - меру та його заступникам  у розмірі 180 відсотків теж вистачить.

Це апаратна нарада сьогодні й інформація заступника міського голови з фінансів Тетяни Неїленко про те, що в місті не виконуються додаткові показники надходження коштів у бюджет, які затверджено на минулій сесії міськради.

А затверджено ж за ініціативою нашого міського голови Віталія Малецького таке: до кінця 2017 року - так нашому меру хтось порахував - до бюджету міста повинно надійти ще 134 мільйони гривень.

Підстава для таких надмірно оптимістичних прогнозів – додаткові надходження податків у бюджет за перше півріччя в розмірі 38 мільйонів гривень.

Чому додаткові находження з піврічних 38 млн. грн. мають за рік мають різко зрости до 134 млн. грн., у нашого мера з розрахунку на те, що він щось знає, тоді, в липні, ніхто з депутатів не запитував.

А сьогодні, через півтора місяця після прийнятого за ініціативою мера Малецького рішення, виявляється, що до складача прогнозів в економіці Кременчука нашому градоначальнику ще далеко.

Причина – лише в липні прогнозні показники, за якими бюджет Кременчука мав би до кінця року  фундаментально зрости, –  не виконано на 10 мільйонів гривень. Невиконання планових показників серпня – ще 13 мільйонів гривень. Яка катастрофічна цифра вискочить у кінці року – сказати важко.

Втім, за словами заступника міського голови Тетяни Неїленко, ситуація не буде трагічною.

«Є витрати, розписані до кінця року, – зарплата, енергоносії, робоча станція для видачі закордонних паспортів. Соцзахист, перевезення пільговиків й оздоровлення дітей та День міста й питання фінансування парків. Усе інше на сьогоднішній день не забезпечено коштами», - зазначила заступник мера з фінансів.

За її словами, грошей, які надійдуть у бюджет у серпні,  вистачить для продовження будівництва нового (й незрозуміло кому потрібного, - авт) центру надання адміністративних послуг, який роблять зі школи №14 на вулиці Гагаріна.

Також гроші залишаться  на будівництво комунальної аптеки й погашення боргів за тепло  перед вагонобудівним заводом "Теплоенерго".

Інше від неї вже більш заспокійливе – попри всі помилки в прогнозах, які допустили міські чиновники, а разом з ними й депутати Кременчуцької міськради, в міському бюджеті є кошти, які ніхто не витрачає ні на будівництво, ні на ремонти, ні на реконструкцію.

«По загальному фонду не використано сьогодні 31 мільйон гривень, ще по спеціальному  фонду міського бюджету не використано 91 мільйон гривень», - зазначила пані Тетяна, яка пригрозила, що міськвиконком такі невикористані кошти у розпорядників бюджетних грошей відбиратиме.

Для чого відбиратиме і яка з цього буде користь, якщо в Кременчуці ніяких таких фундаментальних питань чиновники вирішувати не збираються,  – віце-мер з питань фінансів не уточнювала.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2897 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3370 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3817 0