Новини з 1996 року

Мер Кременчука Малецький влетів на мільйони гривень «тепломережного» скандалу. Наш бюджет

Олександр Курилов 25 січня 2016 17:02 1654 0

Міський голова Кременчука Віталій Малецький таки довів до логічного завершення скандал з комунальним підприємством «Благоустрій Кременчука» та внутрішньоквартальними тепломережами  в лівобережній частині міста.

Зміст останнього – адміністрація ПАТ «Полтаваобленерго», у якого наші градоначальники погрожували забрати з оренди передані раніше внутрішньоквартальні тепломережі (тепло та гаряча вода в будинках), сама відмовилася від цих мереж.

Мережі – труби та центральні теплові пункти здавали обласним енергетикам в оренду, за що місто отримувало приблизно 11 мільйонів гривень на рік.

На ці кошти, в свою чергу, міськвиконкому раніше вдавалося утримувати комунальне підприємство «Благоустрій Кременчука», більшість якого - пересічні працівники, що саджають квіти та прибирають парки й сквери від сміття.

Про те, що міський виконавчий комітет у відповідь на свої погрози такий лист  про розірвання угоди оренди тепломереж від обласних енергетиків отримав, «Програмі плюс» розповіли у міськвиконкомі.

За тим, що написали у ПАТ «Полтаваобленерго» й те, що наші чиновники не розповідають, – обласну енергетичну компанію не цікавлять наші внутрішньоквартальні магістралі. Й тому вона від обслуговування цих труб відмовляється.  А кого вони цікавлять – про це в листі нічого не говориться.

Інше, що відомо з цього приводу, – ПАТ «Полтаваобленерго» не перераховуватиме більше коштів, які від цієї оренди отримувало комунальне підприємство «Благоустрій Кременчука».  

У свою чергу кременчуцькі чиновники вже передбачили в міському бюджеті на 2016 рік кошти на утриманні цього комунального підприємства в розмірі 6 мільйонів гривень. Вочевидь, у другому півріччі шукатимуть іще 4 мільйони грн.

Однак головне питання – хто буде опікуватися внутрішньоквартальними мережами й центральними тепловими пунктами, у міськвиконкомі ще не вирішували.

Про що слід додати – таке розірвання угоди, на думку депутатів міськради, є наслідком призначення на керівні посади в комунальних підприємствах своїх кадрів. І в цьому випадку мова про зміну керівника комунального підприємства «Благоустрій Кременчука».

На цьому рішенні Кременчук уже втратив 6 мільйонів гривень, які буде перераховано «Благоустрою» на зарплату, а там працюють приблизно 200 кременчужан. Ще рік тому про перерахунок коштів з міського бюджету цьому підприємству, яке жило за рахунок оренди внутрішньоквартальних мереж, не було й мови.

Про іншу втрату – 10 мільйонів гривень, які енергетики вже не платитимуть, ішлося вище.

Цікаво, яка причина таких «влетів» міської влади й заради яких грошей мер міста Малецький посварився з обласними енергетиками?

 

Теги: Комунальні послугиЕкономіка КременчукаБюджет КременчукаВіталій Малецький

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 248 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 611 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1350 0