Новини з 1996 року

Медреформа у Кременчуці і в Україні – вже все? Платимо за операції, обстеження, за ліжко в лікарні

Олександр Курилов 18 травня 2020 12:15 835 0

В Україні у справі нашої медицини – великі зміни. А причина цих змін у - тарифах за надані в закладах медицини медичні послуги.

А сьогодні ці тарифи Національної служби здоров'я не відповідають витратам наших лікарень, й лікарні витрачають коштів більше, ніж це передбачено нормативами.

Тарифи на лікування від держави, за якими мали б фінансуватися медичні заклади,  – занижені.

А тепер у Кременчуці й в Україні теж, бо виявилося, що лікарням, у яких фінансували ліжка, а не саме лікування, - грошей не вистачає й сама медична реформа призупинена.

Про те, що відбувається з нашими медичними закладами, якраз і говорили сьогодні на засіданні протиепідемічного штабу в міськвиконкомі.

Повідомлення від нашого міського голови Віталія Малецького – те ж лікування апендициту коштує більше, ніж насправді на це виділяється коштів НСЗУ  за медичною реформою.  

Сьогодні  медичним закладам не сплачують за кількість зроблених операцій апендициту та інших пролікованих випадків.

Міським лікарням не оплачується лікування хворих з Кременчуцького району, але  все це (лікування хворого) частково покривається за рахунок коштів пацієнтів  - такий коментар Максима Середи, керівника міського управління охорони здоров'я.

Новина від нього – сьогодні наші медичні заклади не фінансуються за кількістю пролікованих пацієнтів. Натомість фінансування йде, як і раніше, як і три роки тому.

Кошти наші лікарні отримують так само, як і до реформи.

«Міністр МОЗ Степанов теж визнав, що тарифи НСЗУ за пролікований випадок витрат лікарень не покривають і з цим треба щось робити. Все повернуто назад», - зазначив Максим Середа.

Твердження мера Малецького з цього приводу – в такому випадку на міську медицину доведеться витрачати з міського бюджету більше коштів і він це доведе до депутатів міськради.

«Ми розуміємо, що перекладати одну третину всіх медичних витрат - це не зовсім правильно», - така резолюція нашого міського голови, який, однак, не сказав, скільки саме медичних витрат він планує перекласти на хворих, окрім благодійних внесків та витрат пацієнтами на обстеження, які до цього були частково безкоштовними.

Скільки саме людям доведеться платити від вартості свого перебування в лікарні, 25 відсотків чи менше, – з цим у Кременчуці, слід так розуміти, ще не визначилися.

Про що слід додати, так це те, що було у нашому місті раніше – до реформи.

У Кременчуці, й це наш міський голова Малецький активно просував, було державно-соціальне партнерство.

Тобто мова про медицину, коли обстеження пацієнта, як і  його перебування в лікарні, – платне й ліки платні аж до шприців, які можна купити в депутатській аптеці на першому поверсі будь-якої кременчуцької лікарні.

Але робота самих лікарів та медсестер оплачується як з державного бюджету, так і за рішенням пацієнта, якому завжди розкажуть, у скільки йому обійдеться та чи інша медична операція.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 259 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 620 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1360 0