Новини з 1996 року

Мечеті у Кременчуці – бути. Міська влада виділить «Ісламу» земельну ділянку

Олександр Курилов 15 лютого 2016 16:17 695 0

Надалі зв’язки мерії міста та Муфтіяту України міцнішатимуть і міська влада піде назустріч місцевій громаді «Іслам». Зокрема, виділить її представникам приміщення для культурного центру та землю під будівництво мечеті.

Це сьогодні у міськвиконкомі зустріч міського голови Віталія Малецького та головного Муфтія України шейха Ахмеда Таміма.

Останній у своєму вступному слові до міського голови Кременчука закликав мера допомогти мусульманам міста задовольнити свої духовні потреби.

У свою чергу Муфтій пообіцяв сприяти місцевим фірмам у виході на ринки країні ісламу й для такого у Києві вже створено спеціальний центр ліцензування – для визначення товарів, які можна реалізовувати у мусульманському світі.

Загалом розмова керівника міста Малецького та головного Муфтія України – цікава. Від шейха пролунали заклики допомогти ісламській громаді. Від мера нашого міста – пролунали такі ж заклики щодо співпраці з представниками бізнесу мусульманського світу.

Щодо пояснень, то, за словами Ахмеда Таміма, культурний центр (мечеть), який хочуть збудувати у нашому місті, не фінансуватиметься ні шиїтами, ні сунітами.

Тобто ні іранці з сирійцями, ні турки з саудитами грошей у цю справу не вкладатимуть. А якщо й даватимуть, то від них відмовляться і  все робитимуть місцеві послідовники ісламу.

Сам же шейх знову наголосив, що він стоїть на захисті східної релігії і є прихильником того, аби іслам не політизували. Також Ахмед Тамім, який виступає проти політизації, зазначив, що за тиждень поїде на релігійну конференцію в Іран і там розповідатиме про життя в Україні.

Що у підсумку – так це слова міського голови Віталія Малецького до представників кременчуцької релігійної громади ісламу, аби ті звернулися з офіційним листом щодо земельної ділянки та приміщення. Далі вже місцеві чиновники спробують це питання розв’язати.

Теги: Муфтій України Ахмед Тамім

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

В Кременчуцькій бібліотеці на Водоканалі вчилися приборкувати акварель. ФОТОрепортаж 52 0
У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 787 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 845 0